Organek, Dawid Kwiatkowski, Pawbeats, czyli pierwsze premiery płytowe w 2024 roku

Początek 2024 roku to pierwsze premiery polskich albumów. W najbliższym czasie w sprzedaży pojawią się nowe płyty m.in. Organka, Dawida Kwiatkowskiego i Pawbeatsa.

fot. okładka płyty

Dzienna” to najnowszy album Marcina Pawłowskiego – bydgoskiego producenta tworzącego pod pseudonimem Pawbeats. Premiera płyty została potwierdzona i krążek ukaże się 19 stycznia. Wśród gości w utworach pojawią się m.in. Roksana Węgiel, Meek, Oh Why? i Faustyna Maciejczuk, Jakub Patecki.

Właśnie w utworze „Piękne sny” pojawili się Meek, Oh Why? i Faustyna Maciejczuk. Muzyka i teledysk do najnowszego singla producenta zostały nagrane metodą „na setkę”. W przeciwieństwie do standardowej produkcji muzycznej, gdzie nad każdym elementem pracuje się osobno, przy pracy “na setkę” cały zespół wraz z wokalem nagrywa się za jednym podejściem. Dodatkowo podczas rejestracji dźwięku na jednym ujęciu nagrano też teledysk.

Album “DZIENNA” to szósty album w dorobku Pawbeatsa, charakteryzujący się łączeniem brzmień akustycznych instrumentów i elektroniki, popu z hip-hopem. Projekt Pawbeats Orchestra od początku swojej działalności budował mosty między gatunkami muzycznymi. Pawbeats jest autorem muzyki i współautorem części tekstów. Za okładkę odpowiada popularny na całym świecie ilustrator Paweł Kuczyński.

 

19 stycznia 2024 roku to także data premiery kolejnego albumu Dawida Kwiatkowskiego. Wokalista po dwóch latach powraca z nową płytą. “Pop Romantyk” to kolejna porcja popowych utworów, które mają szansę spodobać się szerokiemu gronu odbiorców. A jak zabrzmi ta płyta na żywo? Niedługo po premierze krążka Dawid wraz ze swoim zespołem wyrusza w trasę, by premierowo przedstawić swoje najnowsze przeboje. Oczywiście podczas tego koncertowania nie zabraknie także największych hitów artysty. A co sam Dawid mówi o zbliżającej się trasie:

„Chcę się z Wami wzruszyć i śmiać się najszczerzej. Chcę porwać Was do tańca, ale w pewnym momencie poprosić Was o ciszę. Chcę zaśpiewać Wam o stracie, by za chwilę dać Wam dużo nadziei. Chcę być Waszym ulubionym romantykiem i na tej trasie się o to postaram. Do zobaczenia!”.

 

Natomiast 26 stycznia ukaże się dwupłytowy album “MTV Unplugged Organek” został zarejestrowany 17.10.2023 roku w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej. Krążek zawiera najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu Ørganek w aranżacjach przygotowanych specjalnie na zaproszenie MTV Unplugged.

Gęsta, teatralna atmosfera, humor przeplatany charakterystyczną liryką, zawadiacką stylizacją oraz energią zespołu Ørganek przeniosły publiczność wprost do Bohemy Paryża lat 20-tych. Był taniec, śpiew i wspaniała zabawa.

 

Leave a Reply