Piosenkowa nostalgia. Paweł Lisek prezentuje nowy utwór “Moment” [RECENZJA]

W swoje 30 urodziny Paweł Lisek zaprezentował kolejny singiel pt. “Moment”, do którego powstał teledysk.

Jeżeli ktoś miał okazję posłuchać wcześniejszych propozycji Pawła Liska, ten nie będzie zaskoczony jego nowym utworem “Moment“, który artysta zdecydował się wydać w swoje 30 urodziny. To wciąż piosenkowy charakter ma dla niego szczególne znaczenie, ale z wyraźnie zintensyfikowanym klimatem, tak znamiennie otulającym także ten numer. Zresztą sam wokalista mówi o swego rodzaju ciągu dalszym pewnej historii, bo “Moment” to kontynuacja singla “Życie” (premiera – maj 2023). Właściwie należy uznać to za rozwinięcie, bo choć nastrój jest bardzo charakterystyczny dla twórczości Liska, to nie dostaliśmy kopii tego, co już mogliśmy wcześniej usłyszeć.

fot. Marcin Chróst

Dlatego warto zestawić ze sobą oba utwory, które wydają się bardzo osobistą wypowiedzią artystyczną twórcy piosenki (w końcu tekst należy do Pawła). Muzyka to owoc współpracy z nieocenionym Wojciechem Kanią, umiejącym pogłębiać każdą propozycję niemal zjawiskowo. Warto wyłuskiwać subtelne motywy, które tworzą konstrukcję tej piosenki, bo to właśnie drobiazgi aranżacyjne – folkowo-popowe – stanowią o jej istocie. Do tego dochodzi wspomniany tekst, nierozerwalnie kojarzący się z esencjonalnym przekazem artysty, który wyraźnie odwołuje się do swojej emocjonalności.

Należy podkreślić, że Paweł jest artystą niezwykle wrażliwym, wciąż poszukującym własnego głosu, który pozwoli mu być usłyszanym. I nie chodzi tu o warunki wokalne (te są oczywiste), ale właśnie słowa pogłębiające treść jego opowieści (“idź tam, gdzie duch Twój trwa, bądź prawdziwym ja i poczuj tę siłę, niech cały świat będzie nasz, bez granic, na chwilę”). Być może nie dostaliśmy metaforycznie rozpisanego tekstu, ale w takiej przestrzeni artystycznej staje się on po prostu autentyczny, zresztą jak cała działalność wokalisty. W tym przypadku liczy się pewna konsekwencja, która otwiera Pawłowi nowe możliwości związane z muzyką.

Na pewno jego projekt nie jest skazany na szeroki odbiór, bo nie wpisuje się w schemat tego, co obecnie króluje w mainstreamie. Ale właśnie to jest największą wartością jego kolejnych propozycji, które poruszają przede wszystkim prawdą, a także nastrojem i piosenkowym wydźwiękiem. Warto więc sprawdzić, czy “Moment” stanie się także bliski nam. Jest duża szansa, że tak będzie, jeśli podejdziemy do tego kawałka bez większych oczekiwań. Warto dać się miło zaskoczyć, a pomoże nam w tym obecna pora roku, która podkreśla nostalgiczną specyfikę tego utworu.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór “Moment” to kontynuacja singla “Życie“. Za muzykę odpowiada Wojciech Kania a tekst napisał sam wokalista. Utwór opowiada o tym żeby iść własną drogą. Wsłuchać się w siebie, swoją intuicję. W teledysku możemy zobaczyć wędrówkę przez życie które ciągle trwa. Prosty przekaz video pozwala słuchaczowi skupić się na kompozycji oraz tekście utworu. Utwór został wydany przy współpracy Euphoria Entertainment.

Wokalista nie zwalnia tempa i zapowiada kolejny utwór na 22 grudnia i będzie nosił tytuł  “Nic więcej”. Wyjdzie również animowany teledysk do tego singla.

*****

Paweł Lisek to utalentowany wokalista, który zyskał uznanie na polskiej scenie muzycznej. Jest znany m.in. jako organizator i pomysłodawca imprezy “III Weekend Kulturalny w Bolewicach,” która dostarczyła radości i kabaretowych przeżyć.

Jego muzyczne dokonania zostały dostrzeżone na wielu poziomach, w tym na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Filmowej, gdzie zdobył ważne miejsce. Paweł z powodzeniem brał również udział w międzynarodowych konkursach, zajmując 25 miejsce w Top 100 spośród tysięcy uczestników z 42 państw.

Artysta ma na swoim koncie wiele publikacji na portalach muzycznych oraz występy w telewizji. Współpracował z cenionym harfistą Michałem Zatorem, który wcześniej pracował z takimi artystami jak Edyta Górniak.

Paweł Lisek nie tylko zdobywał uznanie na scenie, ale także w mediach, co potwierdza jego rosnącą popularność i wpływ na krajową scenę muzyczną. Jego utwory często trafiają na listy notowań przebojów, a największym sukcesem było obecność utworu “Pierwszy Raz, Bądź Kim Chcesz I Życie” na ogólnopolskim radiu Wnet.

Za swoje wybitne osiągnięcia, Paweł został doceniony statuetką w kategorii kultura osobowość roku Głosu Wielkopolskiego. Jego muzyka wciąż zdobywa uznanie i przyciąga nowych fanów, a jego twórczość jest inspirowana intuicją i sercem. Paweł Lisek to artysta, który z powodzeniem podbija serca słuchaczy swoją wyjątkową muzyką i pełnym pasji wykonaniem.

 

“Tworząc nowe utwory zawsze kieruję się intuicją i sercem” – Paweł Lisek [WYWIAD]

Leave a Reply