Rozmach i emocje. Paulina Grochowska-Stekla z utworem “Aż nadto” [RECENZJA]

“Aż nadto” to trzeci singiel, który zapowiada album “Źródła” Pauliny Grochowskiej-Stekla. Do utworu powstał zjawiskowy teledysk.

Aż nadto” to utwór, który mieni się wieloma muzycznymi kolorami. Udało się w nim zawrzeć całe spektrum artystyczne – od balladowo płynących dźwięków, aż po duży rozmach musicalowo-filmowy. Popowa przystępność jest jedynie fundamentem do pokazania czegoś znacznie bardziej angażującego uwagę słuchacza. I w tym wszystkim doskonale odnalazła swoje miejsce, jakże utalentowana Paulina Grochowska-Stekla, która mogła przy tej okazji pokazać swoje znaczące umiejętności wokalne. Ten utwór wydaje się wręcz uszyty na miarę możliwości artystki, a że są one bardzo duże, to też tak wiele elementów składa się na konstrukcję tej kompozycji.

fot. materiały prasowe

Jej głos spaja poszczególne motywy w jedną całość, tworząc swego rodzaju przemyślany aglomerat muzyczny, idealnie współgrający z charyzmą Pauliny. Dzięki temu dostaliśmy oryginalnie rozpisaną propozycję, nad którą czuwał Wojciech Stekla z Sonigma Studio (muzyka, tekst, produkcja, mastering). To on zmaterializował wizję, stającą się językiem wypowiedzi artystycznej wokalistki. I wyszło co najmniej ciekawie. Warto dodać, że do utworu powstał teledysk, gdzie również ważne miejsce zajmuje rozmach, dzięki czemu staje się on integralną częścią całego projektu. Gra światłem, barwami, kostiumy i tancerze… to wszystko znajdziemy w klipie towarzyszącemu temu singlowi. Do tego zdobyte przez lata doświadczenie artystki (Paulina jest aktorką musicalową i dubbingową) pozwala jej przejąć kontrolę nad przekazem, który ostatecznie staje się sensem tego numeru. Przecież zmaganie się z problemami jest częścią życia każdego człowieka, a umiejętność radzenia sobie z nimi stanowi o sile naszych emocjonalnych możliwości. Uniwersalna historia staje się więc bliska każdemu słuchaczowi.

Może odrobina nadmiernego patosu w refrenach bywa zbyt przytłaczająca, jednak całościowo “Aż nadto” jest zdecydowanie wartym uwagi utworem, który wyraźnie naznacza dotychczasowe, ale też dalsze poczynania Pauliny Grochowskiej-Stekli. Na pewno warto jest czekać na cały album “Źródła“, bo może się okazać, że znajdziemy tam więcej niezwykle porywających, a przy tym przykuwających naszą uwagę propozycji.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

“Aż nadto” to nowy, trzeci już singiel Pauliny Grochowskiej-Stekla z nadchodzącej płyty “Źródła“. Nad albumem artystka pracuje z producentem muzycznym Wojciechem Stekla z Sonigma Studio, prywatnie mężem artystki.

Paulina jest wokalistką, aktorką musicalową i dubbingową. Szerszej publiczności dała się poznać poprzez kanał Studia Accantus, na którym wykonuje muzykę musicalową, zyskując milionowe wyświetlenia.

W 2023 roku wypuściła single pt. “Westchnienia” i “Smugi“, a jako trzeci pojawił się utwór pokazujący artystkę w innej odsłonie. Nowy singiel “Aż nadto” pokazuje problemy, z którymi człowiek zmaga się na co dzień. Przedstawia życie człowieka jako drogę, na której mierzyć się on musi z przeciwnościami, które potrafią wewnętrznie pozbawić sił. Podkreśla, że problemy zawsze są i będą, ale niekoniecznie każdy sobie z nimi radzi.

Teledysk, nacechowany jest symbolami. Kolor, kadr, ruch, podkreśla metaforycznie tekst utworu. Jest nieco mroczno i tajemniczo, ale nie brakuje dynamiki, tańca i ekspresji.

*****

Muzyka/Tekst: Wojciech Stekla

Wokal: Paulina Grochowska-Stekla

Produkcja/Miks/Mastering: Wojciech Stekla SONIGMA

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply