Pola Rise i Michał Wiraszko (Muchy) w utworze “Po kawałku”

„Po kawałku” to zapowiedź reedycji najnowszego albumu Poli Rise „Hikikomori”. Utwór został zinterpretowany tym razem przez Michała Wiraszko z zespołu Muchy.

Wrażliwość i emocjonalność wyrazu artystów, to główna oś przekazu piosenki. Hikikomori to interdyscyplinarny koncept artystyczny, który porusza temat wycofania z życia społecznego na skutek różnych zaburzeń psychicznych. Artystka w swojej twórczości zwraca uwagę na problemy, z którymi obecne społeczeństwo zmaga się na co dzień, a o których często zapomina lub ignoruje.

fot. materiały prasowe

„Hikikomori” to jeden z najbardziej nowatorskich dzieł na polskiej scenie muzycznej i nie tylko. To interdyscyplinarny koncept artystyczny, który obejmuje szereg niezależnych, ale połączonych tematycznie dzieł.  Pola Rise w trakcie własnego “zamknięcia” stworzyła album muzyczny i książkę pod tytułem “Hikikomori”. Historie o uciekaniu w samotność, cykl teledysków, wirtualna galeria w metaverse i materiał dokumentalny. 

Album Poli Rise to przede wszystkim świetna warstwa liryczna, unikalne, charakterystyczne brzmienie uzupełnione niesamowitą oprawą wizualną. Po dobrze przyjętym debiucie “Anywhere but here” i nagrodzonym trzema złotymi singlami albumie „To the bone” w duecie z australijskim artystą Andym Wardem, przyszedł czas na debiut w języku polskim. Album promowały single: „Chyba”, „Bez tchu”, „Wytrzymam”, „Bez” oraz „Po kawałku”.

 

Leave a Reply