PRO8L3M prezentuje nowy kawałek “eXplosion”

Tuż po premierze płyty “PROXL3M”, duet PRO8L3M prezentuje nowy utwór. “eXplosion” nie znalazł się jednak na pierwszym wydaniu tego albumu.

Świeżo po premierze płyty „PROXL3M”, która zdążyła już pokryć się platyną, zespół PRO8L3M prezentuje singiel, którego próżno szukać na krążku. Opublikowane właśnie „eXplosion” znajdzie się niebawem na streamingowych wersjach deluxe, a na razie można wysłuchać je w formie wideoklipu Gosi Herman na YouTube.

fot. Gosia Turczyńska

Piosenka w swojej formie przypomina „L’amour Tojours” w napisach końcowych filmu „Nieoszlifowane diamenty”. Po dramatycznym finiszu konceptualnego albumu przenosimy się do przełomu tysięcleci za sprawą opracowania przez Steeza legendarnego numeru „The Launch” DJ-a Jeana i wizyty w tytułowym warszawskim lokalu. Kolejny interpretacyjny klucz albumu „PROXL3M” podaje nam Oskar, śpiewając w refrenie fragment „Nienasycenia” Witkacego.

eXplosion” wywoła uśmiech na ustach wszystkich wieloletnich fanów zespołu już od samego intra w formie klasycznej PRO8L3Mowej rozmowy telefonicznej. Za sprawą opracowania kultowego „The Launch” DJ Jeana, PRO8L3M zabiera słuchaczy w podróż do przełomu tysiącleci, ery dyskotek, hard house’u i euro trance’u. Utwór brzmi, jakby nagle przed oczami umierającego bohatera płyty przewinęło się całe życie, a wizja na chwilę zatrzymała się w młodzieńczych latach. 

Czy gdyby Andrzej zdał maturę na piątkę i trafił na polonistykę, jego historia potoczyłaby się inaczej? Jego literackie preferencje ograniczają się w „eXplosion” do celebracji wyższości narkotykowych zwyczajów Witkacego nad pijaństwem Gałczyńskiego. Lepszym uczniem na pewno był Oskar, który w refrenie śpiewa fragment „Nienasycenia”, dając słuchaczom do rąk wspaniały klucz interpretacyjny. Nasz bohater, grany w klipie przez Michała Skibę, kończy w klubie, gdzie na sporym farcie zalicza pamiętną nocną przygodę. 

Albumu „PROXL3M” można słuchać we wszystkich serwisach streamingowych.

 

Leave a Reply