KONRAD prezentuje osobisty utwór “Paranoia”

“Paranoia” to nowy utwór artysty występującego jako KONRAD. Ten polskojęzyczny singiel jest apelem o wiarę w siebie i swoje własne możliwości, bez względu na to, co dzieje się dookoła i wewnątrz nas.

KONRAD, czyli Konrad Kraus, to mieszkający w Warszawie 24-letni artysta, pochodzący z niewielkiej miejscowości na południu Polski. Muzyka to jego pasja od najmłodszych lat. Już jako mały chłopiec brał udział w licznych konkursach oraz koncertach, a gdy tylko stał się w pełni samoświadomy, pewny swoich przekonań, emocji, czy atutów i wad – zaczął tworzyć kompozycje inspirowane własnym życiem i tak oto powstają utwory, którymi sukcesywnie dzieli się ze swoimi słuchaczami. Każdy z nich to część duszy, którą oddaje w ręce słuchacza. Na swoim koncie ma takie piosenki, jak “Take Me Home“, “Horyzont“, czy “No Light In Your Eyes“.

“Paranoia” to drugi singiel artysty z polskim tekstem, który swoją premierę miał 1 grudnia 2023 roku. Piosenka ta, w której wyraźnie wyczuć można elementy pop-rocka połączone z przenikającymi chórkami i chwytliwym refrenem, bardzo dosadnie opisuje wewnętrzne doświadczenia KONRADA w świetle walki z otaczającą rzeczywistością, ale także z uczuciem niepewności, strachu i ciągłego bycia niewystarczająco dobrym.

“Paranoia” to apel o wiarę w siebie i swoje własne możliwości, bez względu na to, co dzieje się dookoła i wewnątrz nas, a także zwrócenie uwagi na to, że bardzo często, to my sami, stawiamy sobie niemożliwe do zrealizowania wymagania, których brak realizacji ciągnie nas mentalnie w dół. Wymowne słowa “ta presja niszczy mnie, zabawne to jest” zwracają uwagę na istotę problemu – presję, spowodowaną nie do końca realnym spojrzeniem na świat, której jednocześnie powodem, jak na ironię, jesteśmy my sami. Jest to kompozycja, która zapadnie w pamięci słuchacza i zagości tam na długo.

*****

Sztandarowy utwór KONRADA – „Take Me Home”, którym zaskarbił sobie serca wielu nowych słuchaczy, doczekał się w serwisach muzycznych ponad 160 000 odtworzeń. Jego muzyka dotarła w samym 2022 roku do 103 krajów na całym świecie, grając u ponad 25 000 słuchaczy, a to zaledwie początek muzycznej przygody, jaką KONRAD ma przed sobą. „Take Me Home” to także pierwszy utwór artysty, który przetarł szlak radiowy i sprawił, że kolejne single, takie jak “No Light In Your Eyes” czy ”Taste of God” miały możliwość pojawić się na antenach.

Ulubionymi artystami KONRADA, którzy jednocześnie mają znaczący wpływ na brzmienie twórczości, to między innymi Miley Cyrus, Tove Lo, Bastille, RAYE czy The Weeknd.

Na co dzień zobaczyć można wokalistę na popularnych platformach, takich jak TikTok (@conradkraus), gdzie chętnie dzieli się z widzami krótkimi filmikami z humorystycznym podejściem do życia i otaczającej nas rzeczywistości, a także na Instagramie (@conradkraus), gdzie z kolei obserwujący mogą utrzymywać bezpośredni kontakt z artystą.

 

Leave a Reply