Cool Kinds of Death z nową wersją utworu “Butelki z benzyną i kamienie”. Gościnnie – WaluśKraksaKryzys

8 grudnia premierę miała winylowa EP-ka pt. „Żart”, z dwoma utworami CKOD. Jednym z nich są „Butelki z benzyną i kamienie”, wykonane tym razem wspólnie z WaluśKraksaKryzys.

Jednym z nich i jednocześnie pierwszym singlem Cool Kids of Death po powrocie do grania jest utwór „Żart”, który miał swoją premierę 17 listopada 2023 roku. Druga piosenka to słynne „Butelki z benzyną i kamienie”, wykonane tym razem wspólnie z WaluśKraksaKryzys. Jest to zarazem drugi singiel promujący tę EP-kę. Każda płyta jest ręcznie numerowana a całość została wytłoczona w limitowanym nakładzie 500 sztuk.

fot. Hubert Grygielewicz

Od wydania ostatniego albumu “Plan Ewakuacji” w 2011 roku i podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności, zespół Cool Kids Of Death pierwszy raz pojawił się na scenie w oryginalnym składzie w roku 2019 na festiwalu Open’er, gdzie zagrał swoją debiutancką płytę. Kolejne koncerty odbyły się w roku 2022 w ramach cyklu Męskie Granie – grupa wystąpiła na głównej scenie w trzech miastach: Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu i została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Piotr Szczepański, reżyser filmu dokumentującego początki działalności grupy pt. „Generacja CKOD” (2004) oraz „C. K. O. D. 2 – Plan Ewakuacji” (2014), w którym podjęta została próba opowiedzenia o miejscu, w którym muzycy znaleźli się po dziesięciu latach działalności, teraz postanowił nakręcić część trzecią. Premiera dokumentu obrazującego powrót grupy i związane z tym reakcje fanów przewidziana jest na rok 2024.

 

Leave a Reply