Klich/Płocica z utworem “Przy winie”. Album “Szymborska-Prospekt” już dostępny

“Przy winie” to drugi singiel z albumu “Szymborska-Prospekt” duetu Klich/Płocica. To płyta z oficjalnym patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Premiera klipu do utworu “Przy winie” zbiegła się w czasie z rocznicą odebrania przez Wisławę Szymborską Nagrody Nobla. Miało to miejsce 27 lat temu, w Sztokholmie, 9 grudnia 1996 roku. Na płycie “Szymborska-Prospekt” znajduje się jedenaście kompozycji, będących wypadkową muzycznych fascynacji twórców m.in.   “Nic dwa razy”“Przy winie”“Kot w pustym mieszkaniu”,  “Allegro ma non troppo”“Cień”.

fot. materiały prasowe

Album przybliża poezję w sposób niesztampowy, odpowiadający potrzebom współczesnego słuchacza. Kompozycje pokazują, że poezja Wisławy Szymborskiej może być ubrana w dźwięki przystępne a zarazem osadzone w zaskakującej muzycznej przestrzeni, dalekiej od patetycznych rozwiązań. To muzyka, która śmiało może zaistnieć zarówno w teatrze, filharmonii, jak i na scenie klubowej. W absolutnym poszanowaniu słowa powstał album, który ma szansę dotrzeć do odbiorców mających na co dzień nieco mniej do czynienia z poezją.

– Tymczasem Kasia Klich (tak, ta od hitu „Lepszy model”) i Jarosław Płocica (tak, Yaro od „Rowerów dwóch”) przygotowali płytę, która zaintryguje nawet najbardziej wybrednych fanów poezji – napisał w swojej recenzji Szymon Babuchowski. – W kompozycjach i interpretacjach słychać nie tylko zrozumienie tekstów, ale też próbę wydobycia z nich czegoś, co do tej pory pozostawało ukryte za maską błyskotliwego żartu czy ironii.

Autorką wszystkich rysunków znajdujących w poligrafii albumu i teledysków, które promują album jest Katarzyna Klich-Płocica.

 

Leave a Reply