Michał Rudaś otwiera nowy rozdział. Posłuchaj utworu “Ostatnie pożegnanie”

“Ostatnie pożegnanie” to tytuł nowego singla Michała Rudasia, zapowiadającego jego nowy album, którego premiera planowana jest na 2024 rok. Tym utworem wokalista otwiera nowy etap w swojej działalności artystycznej.

Piosenka ta nie jest bynajmniej pożegnaniem wokalisty ze słuchaczami, ale rozpoczęciem nowego etapu na jego drodze artystycznej, na której artysta przygląda się bliżej traumom i ciemnym sferom życia, przechodząc stopniowy proces oczyszczenia i uwolnienia. Utwór muzyczny dopełnia poruszający teledysk według scenariusza i reżyserii Olgi Czyżykiewiczwspółpracującej dotychczas z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in.: Kayah, ZAZ, Matt Dusk, Natalia Kukulska, Margaret, Doda.

fot. Agnieszka Kacprzak

Michał Rudaś – wokalista znany ze swoich dotychczasowych autorskich albumów w stylu etno i pop, inspirowanych kulturą indyjską, powraca po dłuższej przerwie z nowym brzmieniem, tym razem monumentalną, o charakterze orkiestrowo-filmowym piosenką własnego autorstwa w aranżacji znakomitego pianisty – Piotra Mani.

Piosenka przenosi słuchaczy w zadumę nad tym, co często w pogoni życia wypieramy. To pieśń o bolesnej stracie i osobistym kryzysie, pełnym żalu do siebie i świata.

Teledysk porusza temat emocjonalnej i duchowej przemiany mężczyzn i opowiada o drodze, jaką pokonują do odkrycia siły własnej wrażliwości. To pożegnanie schematów, strachu, pożegnanie starego świata i przywitanie nowej rzeczywistości męskiej duszy. Obraz ten jest próbą ukazania męskiej perspektywy uzdrowienia przez powrót do korzeni – we wspólnocie męskiego kręgu.  

W teledysku oprócz Michała Rudasia wzięło udział kilkunastu mężczyzn, poprowadzonych w choreografii i performansie przez choreografkę i tancerkę Ilonę Bekier-Ekwę. Utwór dostępny jest od 1 grudnia na wszystkich platformach streamingowych, w tym na Spotify i YouTube.

*****

Michał Rudaś to wszechstronny wokalista, autor muzyki i tekstów, nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 oraz laureat nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Artysta ma na koncie 5 albumów solowych i zespołowych, w tym trzy głęboko inspirowane muzyką indyjską, której tajniki zgłębiał podczas swoich liczny podróży do Indii.

Śpiewał w telewizyjnych programach rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland i Twoja Twarz Brzmi Znajomo, a w Indiach dał się poznać szerokiej publiczności dzięki swoim sukcesom w muzycznym telewizyjnym talent show “Dil Hai Hindustani”, którego był półfinalistą.

Artysta, oprócz działalności solowej, a aktualnie finalizowania nagrań swojej kolejnej płyty, współpracuje koncertowo z wieloma uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. Adamem Sztabą, Krzysztofem Zalewskim oraz ShataQS.

 

Leave a Reply