Rockowy zespół Dice prezentuje nowy album “77” [PREMIERA]

“77” to tytuł nowej płyty rockowego zespołu Dice, która swoją premierę miała 6 grudnia 2023.

Jego synkretyczny wymiar łączący w sobie elementy rocka progresywnego, funky, czy też pierwiastek muzyki folkowej, idealnie spaja wspólny mianownik w postaci dominującego na płycie, klasycznego hard n’ heavy. Trzynaście premierowych utworów odważnie balansuje na granicy szaleńczo szybkich riffów i przepełnionych głęboką refleksją akustycznych uniesień, których nieodzownym elementem są polskojęzyczne teksty. Pod tym kątem „Siódemki” to album przede wszystkim dla tych, którzy mają odwagę stawić czoła swoim własnym demonom.

fot. materiały prasowe

Zabieramy odbiorcę w podróż, podczas której zatacza on coraz to niższe i mroczniejsze kręgi ludzkich słabości, obsesji, paranoi, a ostatecznie i chorych wynaturzeń drzemiących w nas głęboko. „Siedem Siedem” czasem dosadnie, a czasem dość groteskowo i skrycie wylicza te niegodziwości, aby brutalnie i bezlitośnie rozliczyć się z nimi w końcowej części albumu. 

Płytę promować będą liczne single, które pojawią się na oficjalnym kanale YouTube grupy. Będą to utwory m.in.: „Miętówka” z roztańczonym teledyskiem, „W stronę burzy”, czy też „Wielki kryzys istnienia”, czyli numery o wydźwięku łagodnym, ale w dalszym ciągu dalekim od ckliwego brzdękania oraz „Pętla czasów”, czyli mały manifest polityczny grupy. 

Grupę tworzy czterech muzyków: Łukasz i Karol Przybylscy, Bartosz Izak i Mateusz Szeremeta. Od 17 lat serwują odbiorcom połączenie klasycznego hard rocka z nowoczesną energią. Za całość najnowszego albumu odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie sam zespół, który podjął odważną decyzję stworzenia dzieła od podstaw. Nad realizacją nagrań oraz końcowym brzmieniem od początku czuwał Łukasz Przybylski – gitarzysta i wokalista zespołu. Na okładkę grupa wybrała tym razem grafikę cenionego artysty Ryszarda Balonia, którą wkomponował w całość również Łukasz Przybylski.

*****

Dice to zespół rockowy pochodzący ze Stargardu, który został założony w 2007 roku. Muzyka grupy to klasyczny hard rock w nowoczesnym wydaniu. Skład zespołu to: Łukasz Przybylski – gitara & wokal, Karol Przybylski – gitara basowa, Mateusz Szeremeta – perkusja, Bartosz Izak – gitara.

14 czerwca 2013 roku to data premiery debiutanckiego albumu Dice “Stara Historia” wydanego przez Luna Music Polska. Na płycie znajduje się 10 autorskich utworów zespołu. Płyta trwa ponad 50 minut i wypełniona jest bezkompromisowym hard rockiem. 

Paradice” to drugi studyjny album zespołu wydany w 2015 roku przez wytwórnię Luna Music. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów na płycie znajdują się także utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty są autorstwa członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę.

Nowy Świt” to trzeci album zespołu Dice wydany w 2018 przez wytwórnię Luna Music Polska. Przynosi on ze sobą muzykę, która płynie w żyłach grupy czyli hardrock w czystej postaci! Głośno, wartko i z głębi serca. Dice, czyli Łukasz Przybylski, Karol Przybylski, Mateusz Szeremeta i Bartosz Izak, ma zaszczyt zaprezentować piętnaście premierowych utworów, które zabiorą Was w krainę ciężkiego rocka! Mimo, że album pełny jest niespodziewanych, szaleńczych zwrotów to finalnie znaleźć można tu także kilka wprowadzających w stan melancholii momentów dających czas na nabranie tchu przed dalszą wędrówką w świat ciężkich gitar, tłustego basu i dudniących bębnów.

Dice przed nagraniem pierwszej płyty zdobył kilka nagród, m.in.: pierwsze miejsce na I Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2010), pierwsze miejsce w konkursie audycji Polskiego Radia Koszalin – Rock Nie Wyro(c)k (2011), pierwsze miejsce na Nowogardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2011), pierwsze miejsce w internetowym konkursie Heavy Metal na Soundrive.pl (2012), drugie miejsce na III Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2012), laureaci przeglądu Born to Be Wild 2 (2013).

Dice wystąpił na jednej scenie, m.in. z: Ex-Deep Purple czyli Nick Simper & Nasty Habits, Dżem, Piotr Cugowski, Kasia Kowalska, Proletaryat, After Blues, Tymon & The Transistors, 1125, Imish, Pogodno, Jafia Namuel, LemOn.

W styczniu 2016 Dice otrzymało Nagrodę Prezydenta Stargardu dla Artystów za dokonania artystyczne w roku 2015.

*****

Nowy album “77” dostępny jest TUTAJ.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply