“Ultimo”, czyli pierwsza zapowiedź albumu “MTV UNPLUGGED ØRGANEK”

„Ultimo” to pierwszy singiel Organka zarejestrowany w ramach „MTV UNPLUGGED ØRGANEK” podczas koncertu w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej w Warszawie.

Gęsta, teatralna atmosfera, humor przeplatany charakterystyczną liryką, zawadiacką stylizacją oraz energią artystów, przeniosły publiczność wprost do Bohemy Paryża lat 20-tych. Był taniec, śpiew i wspaniała zabawa.

Ultimo” jest pierwszym singlem promującym projekt „MTV UNPLUGGED ØRGANEK”. Premiera koncertu odbędzie się w noc sylwestrową 31.12.2023 na antenie CANAL+. Premiera albumu zaplanowana jest na 26.01.2024.  Koncert będzie wyemitowany na antenie MTV w kwietniu 2024.

fot. materiały prasowe

Lider zespołu, Tomasz Organek mówi:

“Zaproszenie do udziału w cyklu MTV Unplugged to wyjątkowa okazja do świętowania dekady działalności zespołu. Wyłączenie prądu wcale nie wyklucza dobrej zabawy i mocnych wzruszeń, wprost przeciwnie, słuchacz jest w stanie dotknąć istoty muzyki naszego zespołu. Najbardziej jesteśmy dumni z nowych aranży, takich z pogranicza stylów, jazz, muzyka literacka, rock, manouché, trochę jest w tym jakiegoś kabaretu, może burleski – mamy nasze lata dwudzieste. Plus moda, teatr, nic tylko otwierać butelki z szampanem, grać i tańczyć do rana.”

Zespół wystąpił w składzie:

Tomasz Organek – śpiew, gitara,

Tomasz Lewandowski – instrumenty klawiszowe,

Robert Markiewicz – perkusja, skrzypce,

Adam Staszewski – gitara basowa.

 Tomasz Orłowski – trąbka, flugelhorn,

Szymon Łukowski – flety, klarnet, saksofony, dzwonki,

Maciej Kociński – saksofony, klarnety,

Bartłomiej Halicki – puzony.

Za aranżacje sekcji dętych odpowiadają Tomasz Lewandowski, Szymon Łukowski i Tomasz Orłowski.  

Za aranżacje utworów odpowiadają Tomasz Lewandowski, Robert Markiewicz, Adam Staszewski oraz oczywiście Tomasz Organek. 

 

Leave a Reply