Kolejna muzyczna odsłona Brevki! Posłuchaj utworu “Nie o tobie”

“Nie o tobie” to już piąty singiel działającej niezależnie Pauliny Solskiej, czyli Brevki. Ten utwór to stylowy pop w klimacie lat 90-tych.

“Nie o tobie” to mój piąty autorski singiel. Czuję, że z każdym utworem staję się dojrzalsza nie tylko życiowo, ale i artystycznie. Przez kilka ostatnich miesięcy wiele się u mnie wydarzyło i zmieniło, dlatego czułam potrzebę stworzenia piosenki, która o tym opowie. „Nie o tobie” to piosenka o odwadze, gotowości na zmiany, otwartości na nowe, a przede wszystkim o poczuciu niezależności. To właśnie niezależność była i jest dla mnie priorytetem w życiu prywatnym oraz artystycznym. – jak mówi Brevka

fot. materiały prasowe

Swoją muzyką artystka chciałaby połączyć pokolenia, wiążąc ze sobą klasyczne brzmienia z nowoczesnymi elementami. Jej twórczość nie jest oczywista, wieloznaczna i dająca pole do własnej interpretacji. Zarówno muzycznie, jak i wizerunkowo Brevka odnajduje się w latach 90-tych.

*****

Paulina Solska, czyli Brevka, jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Wkroczyła na rynek muzyczny w zeszłym roku, współtworząc autorskie single we współpracy z mistrzem gitary Jackiem Królikiem. Uczestniczka i koordynatorka warsztatów tekściarskich TekstMisja organizowanych przez ZAiKS. Ma za sobą występ na PGE Narodowym podczas Wielkiego Grania, gdzie wystąpiła u boku m.in. Joanny „Rudej” Lazer z Red Lips, Dody, Urszuli, Lady Pank czy Michała Wiśniewskiego. Obecnie pracuje nad kolejnymi singlami z producentem gwiazd Przemkiem Pukiem oraz nad występami na żywo.

Singiel “Nie o tobie” dostępny jest na SPOTIFY.

 

Leave a Reply