Klich/Płocica z albumem “Szymborska-Prospekt”. Posłuchaj utworu “Cień”

Duet Klich/Płocica przedstawia pierwszy singiel “Cień”, który promuje wyjątkowy album “Szymborska-Prospekt”. Premiera płyty odbędzie się 24 listopada.

Płyta “Szymborska – Prospekt” jest wyjątkową propozycją artystyczną muzycznego małżeństwa Katarzyny Klich-Płocicy  i Jarosława  Płocicy, którą postanowili uświetnić obchody 100-lecia urodzin Wisławy Szymborskiej. To jedyna muzyczna płyta z oficjalnym patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej w 2023 roku.

Pulsujący bit, głęboki bas i oszczędna aranżacja, pozwalają wybrzmieć tekstowi. To poezja zaśpiewana. Nie mylić z poezją śpiewaną. Odkrywamy Szymborską na nowo. Będziecie zaskoczeni. – opowiada o utworze “Cień” wokalistka, Kasia Klich.

fot. okładka płyty

Dzieło przybliża poezję w sposób niesztampowy, odpowiadający potrzebom współczesnego słuchacza. Kompozycje pokazują, że poezja Wisławy Szymborskiej może być ubrana w dźwięki przystępne a zarazem osadzone w zaskakującej muzycznej przestrzeni, dalekiej od patetycznych rozwiązań. To muzyka, która śmiało może zaistnieć zarówno w teatrze, filharmonii, jak i na scenie klubowej. W absolutnym poszanowaniu słowa powstał album, który ma szansę dotrzeć do odbiorców mających na co dzień nieco mniej do czynienia z poezją.

Na płycie znajduje się jedenaście kompozycji, będących wypadkową muzycznych fascynacji twórców m.in. “Nic dwa razy”“Kot w pustym mieszkaniu”“Allegro ma non troppo”“Przy winie”.

 

Leave a Reply