Bokka z nową wersją największego hitu “TOS”. Kim jest tajemnicza Y.O.U.?

Zespół Bokka zaprezentował nową wersję swojego największego hitu – “TOS”. W roli gościa pojawiła się tym razem tajemnicza Y.O.U. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Jędrzeja Guzika.

W tym roku BOKKA postanowiła uczcić swoje 10 urodziny tworząc specjalne wydawnictwo z udziałem 10 gości. Zespół postawił na autorską selekcję zapraszając artystów, których talent robi na nich ogromne wrażenie. 

Każdy artysta ma swój flagowy utwór. Najczęściej taki, od którego wszystko się zaczęło. Dawid Podsiadło ma swoje „Trójkąty i Kwadraty”, Ania Dąbrowska – „Tego chciałam”, BOKKA – „Town Of Strangers”, który przez dekadę pozostaje najbardziej rozpoznawalnym utworem zespołu. To swoista wizytówka, zarówno w kraju, jak i za granicą.

fot. Zija Pioro

Utwór zauważony m.in. przez opiniotwórczy portal Pitchfork, rozpoczął karierę BOKKI od wyprzedanej trasy koncertowej. „Town Of Strangers” miał wiele nowych odsłon live i wydawniczych. Najnowsza, pod tytułem „TOS” (skrót, którym wewnętrznie posługiwali się muzycy od samego początku) jest jednak wyjątkowa. Do nagrania tej wersji BOKKA zaprosiła niezwykłą Y.O.U. (Yield Of Unit, czyli „wydajność jednostki”). To artystka z prawdziwego zdarzenia, fenomenalna, bezkompromisowa, z charakterem.

„Obecność Y.O.U. na naszej urodzinowej płycie to dla nas wydarzenie. Jesteśmy zaszczyceni, że przyjęła nasze zaproszenie. Do utworu podeszła z ogromnym szacunkiem i nieprawdopodobną wręcz starannością. Pięknie wniknęła w historię naszego TOSa” – mówi BOKKA.

Czy tajemniczą Y.O.U. jest Edyta Bartosiewicz?

 

Leave a Reply