ANGIE. prezentuje autorski singiel. Posłuchaj utworu “Obok” [RECENZJA]

ANGIE. to pseudonim artystyczny wrocławskiej wokalistki Angeliki Klimek. Właśnie artystka zadebiutowała autorskim singlem “Obok”, będący połączeniem popu, neo-soulu i r&b.

Obok” to bardzo kobiecy, lekko ułożony od strony muzycznej utwór, który w jakiś sposób definiuje artystyczne poczynania ANGIE.. Dosyć otwarta przestrzeń kompozytorska – oparta na nośnym oraz jakże charakterystycznym wokalu – nasączona jest dużą dawką soulu i szlachetnego r&b. To potwierdza, że Angelika jest artystką poszukującą, która nie idzie w stronę bezrefleksyjnego popu, a bardziej stawia na wyszukane formy, zapewne będące odzwierciedleniem jej fascynacji muzycznych.

fot. Wiktoria Walczak

Ma to o tyle znaczenie, że piosenka staje się spójna z jej osobowością, ukazując dosyć wyraźnie znamienny głos, który finezyjnie – bez przejaskrawienia całości – podkreśla estetykę tej propozycji. Umiejętność odnalezienia się w dosyć oszczędnie, aczkolwiek pomysłowo zaaranżowanym utworze, stanowi o jego nadrzędnej wartości. Dlatego nie bez znaczenia jest to, że udało się stworzyć klimatyczną kompozycję, mocno rezonującą z emocjami wokalistki. Dogłębny autentyzm eksponuje wręcz harmonijnie rozpostartą strukturę muzyczną (muzyka – Angelika Klimek i Arek Kulas). Starannie uwypuklone zostały także żywe instrumenty, które wpleciono w strukturę kompozycyjną kawałka “Obok” (gitary – Aleksander Klewaczew, bas – Bartosz Matyasik).

Obok” nie jest nadmiernie przebojowym utworem, brakuje jej też mocniejszego polotu, który przebiłby się przez zaprezentowaną formę, jednak finalnie nie o to w tym wszystkim chodzi. W tym przypadku ważniejszy staje się zarys twórczy, stworzenie czegoś, co będzie wykraczało poza oczywiste standardy. I choć ten singiel nie jest czymś obezwładniająco oryginalnym, to właśnie wyłamuje się z mainstreamowej powtarzalności. Dlatego warto spróbować odnaleźć w nim osobistą przestrzeń, która będzie dla nas komfortowa.

Reasumując, “Obok” to ciekawy początek, który zapewne zaowocuje w przyszłości czymś jeszcze bardziej zaskakującym, bo jak informuje sama artystka – “singiel rozpoczyna cykl muzyczny, w którym pokażę przeróżne kawałki swojej wrażliwości, od lekkiej kruchości po mocno kobiecą siłę”.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór “Obok” jest zapowiedzią debiutu ANGIE. oraz jej muzycznej drogi, która oparta jest na poznawaniu siebie i swojego wewnętrznego dziecka. Singiel rozpoczyna cykl muzyczny, w którym pokażę przeróżne kawałki swojej wrażliwości, od lekkiej kruchości po mocno kobiecą siłę.

“Obok” jest neo-soulową, relaksującą mieszanką czułych dźwięków. Opowiada o  wartości przyjaźni w bliskich relacjach oraz o tym, że jeśli wierzymy w samych siebie, to wtedy świat nam pokazuje wiele możliwości i piękne kolory życia.

ANGIE. – rodowita ślązaczka mieszkająca na co dzień we Wrocławiu. Autorka tekstów i muzyki, wokalistka o charakterystycznej, mocnej i ciemnej barwie głosu. Jej serce bije w rytmie R&B i neo-soul. Nałogowa słuchaczka D’Angelo, Erykah Badu i Jareckiego.

 Instagram: https://www.instagram.com/a_klimek

 

Leave a Reply