Anita Lipnicka prezentuje nowy singiel “Zasłony”

“Zasłony” to trzeci singiel promujący nowy album Anity Lipnickiej zatytułowany “Śnienie”.

fot. Kamil Szpilski

“Zasłony” to opowieść o chęci poznania drugiego człowieka do szpiku kości, odkrycia jego najbardziej strzeżonych tajemnic, dotarcia do najczulszych zakamarków jego duszy… Wszyscy, chcąc nie chcąc, nakładamy jakieś maski, roztaczamy wokół siebie forty, odgrywamy różne role, starając się zaprezentować światu jak najlepszą wersję siebie. Zwłaszcza dziś, w dobie social mediów, kiedy dysponujemy niezliczoną ilością narzędzi pozwalających nam kreować swoje idealne awatary, prawda o innych, prawda o nas samych, stała się towarem trudno dostępnym. A ja uparcie szukam tej prawdy… “Gdzie kończą się zasłony, tam zaczynasz się Ty” – jak informuje Anita Lipnicka i dodaje:

Piosenkę “Zasłony” stworzyłam wraz z Archie’m Shevsky’m. Pamiętam ten dzień i ten cudowny moment, niemalże metafizycznego uniesienia, kiedy oboje poczuliśmy, że udało nam się schwycić coś niezwykle kruchego i ulotnego zarazem. I to ta prawda chwili, to wewnętrzne poruszenie, jakie ze sobą przynosi, jest dla mnie zawsze wyznacznikiem wartości powstającej z niczego, nowej muzycznej formy.

Teledysk do utworu wyreżyserował Archon, z którym miałam okazję pracować już kilkakrotnie. Oniryczny obraz z pogranicza jawy i snu, pełen baśniowej symboliki, miał w widzach pogłębiać wrażenia płynące z odsłuchiwania piosenki. Piszcie koniecznie jak Wam się podoba klip i singiel. Czekam na Wasze komentarze, jestem ciekawa czym dla Was są moje “Zasłony”…

 

Leave a Reply