Miszmasz gatunków. Nowy album “Mięthlik” zespołu Miętha już dostępny!

27 października ukazał się nowy album zespołu Miętha zatytułowany “Mięthlik”.

Na pewno będzie też jedną z najważniejszych dat w historii zespołu Miętha, który tworzą wokalista i autor tekstów Skip oraz producent AWGS. Właśnie ukazał się ich czwarty wspólny album o wdzięcznym tytule „Mięthlik”. Krążek promowany singlami z udziałem czołowych polskich wokalistów jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

fot. Dominik Czerny

Mięthlik” to anomalie różnych rodzajów: połączenie starej i nowej szkoły rapu, neo soulowy vibe, popowe piosenki czy wpływy gitarowej i elektronicznej muzyki. Duet od początku współpracy rozwija innowacyjne i unikatowe brzmienie, flow czy własny język – jak wskazuje tytuł albumu. Raper i producent nieustannie cedzą fale nowych pomysłów, którymi często hipnotyzują swoich słuchaczy. Za pozornym “mięthlikiem” kryje się coraz ostrzejsze pióro Skipa, które łączy romantyzm ze szczyptą komedii osadzając wszystko w zimnej rzeczywistości. Ich najnowszy album zawiera kompozycje, w których pojawiają się tacy gracze jak Vito Bambino, Margaret, nowy wschodzący zawodnik Joachim, czy weteran Ero. Tytuł wydawnictwa odwzorowuje “mięthlik” w głowach zespołu, a utwory na płycie po raz kolejny przesuwają granice gatunku, z którym kojarzony jest jeden z bardziej kreatywnych zespołów na polskiej scenie.

Miętha – intrygujący duet, który tworzą wokalista i autor tekstów Skip oraz producent muzyczny AWGS. Kreowane przez nich brzmienie balansuje na styku różnych gatunków, dlatego umieszczanie ich twórczości w szufladkach byłoby dla zespołu krzywdzące. Na swoim koncie mają trzy albumy długogrające: Audioportret – napisany w ciągu pierwszego pół roku znajomości – Szum i 36,6. Pojawiali się we wspólnych utworach z najpopularniejszymi raperami rodzimej sceny (Paluch,Otsochodzi, Miły Atz), jak i z czołowymi artystami sceny popowej (Sanah, Vito Bambino, Natalia Szroeder). Do 2022 roku Skip i AWGS związani byli z wytwórnią Asfalt Records, obecnie współpracują z Sony Music Entertainment Poland gdzie pod nowa banderą ukazał się najnowszy album o tytule “Mięthlik” .

 

Leave a Reply