Daria ze Śląska z utworem “To nie zabawa”. Zapowiedź minialbumu

„To nie zabawa” to oficjalny singiel promujący zbliżające się wydawnictwo Darii ze Śląska, które uzupełni jej debiutancki album „Tu była”.

Odkąd Daria powiedziała nam, że zanim została piosenkarką przez jedenaście lat była siatkarką, marzyło nam się, żeby to kiedyś wykorzystać i pokazać w teledysku. Szczególnie, że jesteśmy fanami siatkówki. Do tej pory jednak żadna piosenka nie pasowała jakoś do tego tematu – mówi Agata Trafalska, reżyserka teledysku towarzyszącego piosence „To nie zabawa”.

Tym razem miało być inaczej. Daria napisała bowiem utwór, który opowiada o zmaganiu ze sobą.

fot. materiały prasowe

Jak mówi wokalistka: Zdarza się tak, że bywam swoim największym wrogiem. Walczę z cieniem, bez taryfy ulgowej. Miotam się i szukam światełka w tunelu. To nie zabawa. Szczęściem jest mieć wtedy obok siebie kogoś, kto cię widzi i mimo wszystko zostaje.

Temat wycieńczającej walki ze sobą w kontekście sportowej rywalizacji wydał nam się idealny. I tak mogliśmy zrealizować nasze marzenie – dodaje Agata.

Produkcją utworu „To nie zabawa” zajął się Żenia Shadziul, gitarzysta z zespołu Darii, który wraz z resztą składu, Michałem „Dimonem” Jastrzębskim (perkusja) i Tomkiem Kasiukiewiczem (klawisze/bas) pokazali nieco inne, bardziej dynamiczne oblicze Darii.

Singiel zapowiada minialbum Darii, który ukaże się wiosną 2024 nakładem wytwórni Jazzboy Records i uzupełni wydany w tym roku debiutancki album artystki, „Tu była”. Zwyczaj publikowania suplementów do albumu ma w Jazzboyu długą tradycję – minialbum towarzyszył zarówno płytom Korteza, jak i Kaśki Sochackiej.

 

“Wydaje mi się, że w tych opowieściach jest jakieś światełko w tunelu” – Daria ze Śląska [WYWIAD]

Leave a Reply