izdeb z kolejną niespodzianką. Posłuchaj nowego utworu “Duch”

“Duch” to już trzeci nowy utwór izdeba (Pawła Izdebskiego), który swoją premierę miał w tym roku. Artysta ma na koncie dwie solowe płyty i współpracę z Ralphem Kaminskim.

Duch” to piosenka o spotkaniach z okolicznościami, które zachwiały naszym życiem, ale jednocześnie pozwoliły odkryć, że to co się dzieje sprzyja naszej drodze widzianej z szerszej perspektywy. Jest o momentach w których jeszcze nie widzimy dokąd zmierzają nasze niektóre życiowe chaosy, ale zaczynamy zauważać, że przydarzają się one nie nam – lecz dla nas. 

fot. Krzysztof Ścisło

Producentem utworu jest Marek Dziedzic (Sanah, Sorry Boys), a efektem tej współpracy są partie orkiestrowe wymieszane z taneczno-popowymi wibracjami, które zachęcają do nieustannego biegu po nocnym niebie.

izdeb – to deszczowe harmonie łączące w sobie akustyczny ambient i przytłaczający przester gitary. Solowy akt, w którym niepokój łączy się z nadzieją, tworząc przestrzeń do szukania swojej prawdy. To piosenki, które przypominają o tym, że na każde nierozwiązane historie, czekają już szczęśliwe zakończenia. Słuchać po zmroku.

Songwriter, gitarzysta i wokalista. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy „Książę naiwności i „@strach” (ukazał się pod naszym patronatem medialnym), jest zdobywcą Złotej Płyty i Fryderyka z zespołem Ralpha Kamińskiego za album “KORA”.

Uczestnik takich festiwali jak Opener Festival, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, London Sofar, Orange Festival. Były wokalista Studia Accantus a obecnie aktor musicalowy w spektaklu „Once” w Teatrze Muzycznym Roma. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale piosenki estradowej. Tworzy samozwańczy gatunek space-pop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i przestrzennej.

*****

“Duch” to już trzecia tegoroczna piosenka artysty. Po numerze “Lepiej Ci na zdjęciach” i “Daliach” nadeszła pora na na utwór ”Duch”.

Słuchaj utworu “Duch” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/IzdebDuch

 

fot. okładka singla

Leave a Reply