Czy David Bowie mógłby grać synthwave? Wilson Wilson prezentuje nowy singiel “Tonight”

Zespół Wilson Wilson zaprezentował drugi singiel zatytułowany “Tonight”. Utwór znajdzie się na ich debiutanckiej płycie, która ukaże się jeszcze w tym roku. Warto posłuchać.

Wilson Wilson to projekt założony w 2019 roku przez dwóch producentów z Poznania. Krótko po ujawnieniu się w internecie i swoim pierwszym koncercie na Fląder Festival, muzycy zeszli do podziemia, aby tworzyć nowy materiał. Ze względu na pandemię oraz życiowe zawirowania, okres pracy nad nowymi utworami rozciągnął się do niemal czterech lat, w czasie których Wilson Wilson eksperymentowali z łączeniem pozornie odległych gatunków muzycznych.

Czy David Bowie mógłby grać synthwave? Czy James Murphy remixuje w swojej sypialni Lorn’a i Radiohead? Wilson Wilson uważają, że tak.

fot. materiały prasowe

W roku 2023 projekt zaczął znów pokazywać się światu. Do dwójki producentów dołączył stały współpracownik, skrywający się pod pseudonimem Smutny Tuńczyk, który wspiera Wilson Wilson zarówno w czasie występów live, jak i w studiu. W lipcu muzycy opublikowali swój pierwszy singiel – „Slowly Comes“, który zadebiutował na antenach Radia Nowy Świat czy radiowej Czwórki, a 27 września premierę miał kolejny singiel zatytułowanego „Tonight“. Oba utwory zapowiadają debiutancki album „Imagine All Is Well“, który ukaże się jeszcze w tym roku.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply