20-lecie płyty “Trans misja” Reni Jusis. Zapowiedź trasy koncertowej

W tym roku album Reni Jusis “Trans Misja” świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji artystka rusza w wyjątkową jubileuszową trasę koncertową „RE TRANS MISJA”, z którą zagości w 8 polskich miastach.

Po dwudziestu latach Reni Jusis zaprasza wszystkich fanów do świętowania urodzin jednej ze swoich najważniejszych płyt – „Trans Misji” (wydanej nakładem wytwórni Pomaton EMI). Na jubileuszowej trasie “RE TRANS MISJA” będzie można usłyszeć utwory z kultowego albumu – “Kiedyś Cię znajdę”, “It’s Not Enough” czy “Wynurzam się”. To długo wyczekiwany powrót artystki do elektronicznych i klubowych brzmień.

fot. Tomek Kuczma

Album “Trans Misja” okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, a jego progresywne wówczas brzmienie zrewolucjonizowało polski rynek muzyczny i mimo upływu czasu pozostaje nadal aktualne. Płyta zyskała status muzycznego bestsellera 2003 roku, a także jedną z najważniejszych pozycji w historii polskiej muzyki klubowej. “Trans Misja” zdobyła również Fryderyka w kategorii album roku dance/elektronika/muzyka klubowa. Ten album na stałe przeszedł do kanonu i stał się inspiracją dla kolejnego pokolenia twórców muzyki elektronicznej.

Reni Jusis o albumie „Trans Misja”:
“Trans Misja” to jedna z moich najważniejszych płyt, wiele jej zawdzięczam. 20 lat temu, przed klubami w których graliśmy ustawiały się długie kolejki, a publiczność doskonale już wiedziała jak tańczyć do rytmów, które ówcześnie graliśmy. Jakiś czas temu usłyszałam w nocy w taksówce utwór „Wynurzam się”, który otwiera ten album i byłam bardzo wzruszona. Nie spodziewałam się, że po tylu latach nasza muzyka nadal będzie brzmiała ciekawie i aktualnie. Jestem bardzo dumna z tej płyty i z odważnych decyzji, aby nie rezygnować z tego co podpowiada nam serce.”

Artystka odwiedzi 8 polskich miast:
12.11 Kraków, Forty Kleparz
16.11 Białystok, Zmiana Klimatu
17.11 Łódź, Scenografia
25.11 Gdańsk, Grizzly Grizzly
26.11 Poznań, Blue Note
08.12 Wrocław, Bezsenność
09.12 Katowice, Królestwo
19.12 Warszawa, Fabryka Norblina

 

Leave a Reply