izdeb prezentuje intrygujący utwór “Dalie”

Jeśli ktoś jeszcze nie zna izdeba, to czas nadrobić zaległości. Artysta ma na koncie dwie solowe płyty i współpracę z Ralphem Kaminskim. Teraz prezentuje nowy singiel “Dalie“, będący nostalgicznym powrotem do najciemniejszych zakamarków duszy.

Jak informuje izdeb: „Dalie to utwór, który opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca w relacji z drugim człowiekiem, będąc równocześnie w procesie układania się z własnymi demonami. Trudne taśmy audio, które czasami grają w naszych głowach są dodatkowo mniej łaskawe dla osób dookoła nas, zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Ta piosenka to również ukłon pełen szacunku dla tej niełatwej drogi. Niech każdy, kto potrzebuje znajdzie tu swoją własną dalię – przypomnienie, że na wszystkie nierozwiązane historie czekają już szczęśliwe zakończenia”.

fot. Krzysztof Ścisło

izdeb – to deszczowe harmonie łączące w sobie akustyczny ambient i przytłaczający przester gitary. Solowy akt, w którym niepokój łączy się z nadzieją, tworząc przestrzeń do szukania swojej prawdy.
To piosenki, które przypominają o tym, że na każde nierozwiązane historie, czekają już szczęśliwe zakończenia. Słuchać po zmroku.

Songwriter, gitarzysta i wokalista. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy „Książę naiwności i „@strach” (ukazał się pod naszym patronatem medialnym), jest zdobywcą Złotej Płyty i Fryderyka z zespołem Ralpha Kamińskiego za album “KORA”.

Uczestnik takich festiwali jak Opener Festival, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, London Sofar, Orange Festival. Były wokalista Studia Accantus a obecnie aktor musicalowy w spektaklu „Once” w Teatrze Muzycznym Roma. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale piosenki estradowej. Tworzy samozwańczy gatunek space-pop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i przestrzennej. 

*****

To druga tegoroczna piosenka artysty. Po numerze “Lepiej Ci na zdjęciach” nadeszła pora na nostalgiczny numer “Dalie”.

Słuchaj utworu “Dalie” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/Dalie

*****

W nagraniach udział wzięli:

Małgosia Latoszek – partie smyczkowe / elektronika / produkcja
Wiktoria Bialic – perkusja oraz perkusjonalia
Fryderyk HD – elektronika / piano / moog
Piotr Przedbora – miks i mastering przy użyciu technologii PONA Sound

 

Leave a Reply