NO BODY debiutuje utworem “Miejska dżungla”!

NO BODY to nowy projekt muzyczny, oscylujący w okolicach brudnej muzyki gitarowej, osnutej rockowo-metalowymi aranżami. Utwór “Miejska dżungla” to pierwsza odsłona tego wyjątkowego projektu. Singiel jest zapowiedzią całego albumu EP.

Ten projekt to wyjście naprzeciw niezaspokojonemu muzycznemu głodowi i drzemiącej w nich pasji. NO BODY to mariaż muzyki gitarowej i wokalu, które wybrzmiały w studio z bezcielesnymi, wibrującymi głębią gitarami basowymi oraz energetycznymi bębnami.

fot. materiały prasowe

NO BODY to muzyka stworzona zręcznymi dłońmi kompozytora i gitarzysty “Zaka”, czyli Pawła Zakrzewskiego, którego doświadczenie i umiejętności pozwalają zastąpić to, co wydaje się niezastąpione. Jego fascynacja muzyką widoczna jest w każdym gitarowym riffie. Różnorodne kompozycje powstałe w zależności od nastroju i emocji, zostały ukryte w akordach, czy to w ciężkich, chropowatych, ostrych, “brudnych” dźwiękach gitar czy melodyjnych, poruszających, przejmująco chwytliwych brzmieniach.

Do rockowo-metalowych aranży życie pisze swoje scenariusze, stąd teksty mają często swoje historie, ubrane w słowa przez Annę Zalewską. Ta niczym nieskrępowana wolność tworzenia i interpretacji, pozwala na przeżycie wspaniałej muzycznej przygody, na przekraczanie niewidzialnych granic, szaleństwo, a czasem ujawnienie głęboko skrywanych uczuć.

Bogate aranżacje gitarowe dobrze komponują się z niskim wokalem, a odmienna stylistyka numerów być może pozwoli Wam odnaleźć w nich cząstkę siebie.

*****

“Oddaliśmy w Wasze ręce utwory wbrew przekonaniom i poczuciu, że nie da się. Nikt nie odbierze nam radości wynikającej ze spełniania marzeń i dzielenia się tym, co nam w duszy gra. Podzieliliśmy się z Wami wiarą, że wszystko jest możliwe, by natchnąć Was do sięgania po to, co wydaje się nieosiągalne.”

Od kilku miesięcy trwały przygotowania do dzisiejszej premiery. Paweł komponował muzykę, ja pisałam teksty. Wczesną wiosną rozpoczęliśmy pierwsze nagrania wokali i gitar. Paweł doszlifował miksy i przekazał je Robertowi do profesjonalnego masteringu.

Robert dostarczył nam wielu ciekawych doznań pokazując jak bardzo można wpłynąć na ostateczny odbiór utworu wprowadzając zmiany do brzmienia instrumentów czy wokalu. I tak minęła nam wiosną… pierwsze numery były już prawie gotowe.

Dotarliśmy do momentu, kiedy trzeba było podjąć decyzję dotyczącą przygotowania klipu. I tu z pomocą przyszedł nam hardcorestudio.pl i zaprzęgnięta do pracy sztuczna inteligencja. Efekt nas pozytywnie zaskoczył. Kiedy wszystkie elementy układanki wskoczyły już na miejsce, z dumą możemy zaprezentować Wam pierwszy z czterech utworów. Miejska dżungla.

*****

NO BODY:

Anna Zalewska – wokale

APOZA, No Change

Paweł Zakrzewski – dźwięki

(Testor, Geisha Goner, No More Jokes, BLASKY, No Change)

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “NO BODY debiutuje utworem “Miejska dżungla”!”

Leave a Reply