Roan z nową wersją utworu “Przeznaczenie 23”. Reedycja albumu “Ogień”

“Przeznaczenie 23” to drugi singiel promujący reedycję płyty “Ogień” zespołu Roan.

Piosenka wypełniona jest energetycznymi gitarowymi riffami, a w połączeniu z poruszającym tekstem staje się hymnem dla tych, którzy wierzą, że każdy ma prawo do głosu i wpływu na swoje życie. Za tekst i muzykę odpowiedzialny jest Andrzej Sroka.

Piosenka i teledysk podkreśla, że każdy człowiek ma moc zmieniania świata. Zachęcamy słuchaczy do odważnego kroku, aby podnieść glos, zjednoczyć się i wpływać na swoje otoczenie, budując lepszą przyszłość.

Bydgoski zespół ROAN zapowiada reedycję płyty „Ogień”, która w latach 90 cieszyła się ogromną popularnością. Premiera albumu już w piątek 08.09.2023.

fot. materiały prasowe

Wracamy z „Ogniem” i to dla nas bardzo ważna płyta. Cieszymy się, że wielu fanów w końcu zdobędzie ten krążek, od lat niedostępny na płycie. Nie możemy się też doczekać jesiennych koncertów, na które wszystkich gorąco zapraszamy! Będzie ogniowo!

ROAN to zespół o punkowych korzeniach, laureat Jarocina, uczestnik wielu rockowych festiwali – niemieckiego Wacken Open Air czy Przystanku Woodstock. Niesłabnąca popularność i energetyczność piosenek z pierwszego albumu, prośby fanów, wciąż chcących ich słuchać na koncertach i w domu z płyty, skłoniły artystów do przygotowania zremasterowanego wydania „Ognia”. Wydawnictwo zawiera nowe wersje piosenek i jeden zupełnie premierowy utwór.

W swojej długiej karierze ROAN często koncertował za granicą, w Niemczech, w USA i przede wszystkim w Chinach. W ciągu 12 lat zespół zagrał w Kraju Środka ponad 150 koncertów, i zyskał status gwiazdy. Wydał tam też 2 płyty i zorganizował Finał WOŚP w Pekinie i Szanghaju, który poprowadził sam Jurek Owsiak. Plany koncertowe w Państwie Środka oraz w Polsce pokrzyżowała i pozmieniała pandemia. Reedycja „Ognia” to powrót do muzycznych korzeni i ukłon w stronę pierwszych i najwierniejszych fanów. To również chęć zainteresowania nowych słuchaczy.

Wielki atut ROAN-u to koncerty. To pełna mocy ekspresja, doskonałe, nowoczesne brzmienie i tzw. „ściana gitar”. To doskonała zabawa muzyków i publiczności, taniec pogo i wspólne śpiewanie przebojów. ROAN jest zespołem wielkich scen i małych klubów, a dźwięki płynące ze sceny to połączenie post punka, rocka i reggae.

 

 

Leave a Reply