Renata Becla debiutuje singlem “Widok z mostu” z tekstem Anny Wyszkoni!

Renata Becla jest wokalistką i perkusistką z okolic Wrocławia. Teraz artystka wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „Widok z mostu”. Piosenka powstała we współpracy z wytwórnią Delphy Records, a słowa do niej napisała sama Anna Wyszkoni.

W warstwie instrumentalnej pierwszego solowego utworu Renaty Becli wiodącą rolę odgrywają brzmienia gitary elektrycznej i syntezatora. Za kompozycję muzyki do „Widoku z mostu” odpowiedzialni są: Krzysztof Jarosz i multiplatynowa przedstawicielka polskiej sceny rozrywkowej – Anna Wyszkoni, która stoi także za warstwą liryczną nagrania.

fot. materiały prasowe

Ta popowa nowość nasuwać może na myśl klimat kilku singlowych odsłon trzeciej płyty Darii Zawiałow. Tekst prezentowanego singla opisuje historię, skłaniającą do głębszej refleksji. Nie odbiera on jednak w żaden sposób lekkości i przebojowości melodii – stanowi wręcz solidną podstawę do tego, by postrzegać twórczość Renaty Becli jako ambitną i autentyczną w przekazie.

Piosenka «Widok z mostu» opowiada o uczciwości i ostrożności w relacjach międzyludzkich. Ufność może prowadzić do pięknych chwil, ale też może skrywać pułapki manipulacji. Przesłanie więc jest jasne: warto doceniać stare przyjaźnie i ostrożnie podchodzić do nowych znajomości, bo nie zawsze intencje są klarowne. Historia przedstawiona w tekście, to podróż od początkowej nieufności do pełnego zaufania, a potem niestety, do konfliktu wywołanego manipulacją. Utwór ma na celu uświadamiać, że manipulacja może występować w najróżniejszych sytuacjach, nie tylko w miłości czy pracy, ale też w rodzinie” – dodaje wokalistka.

*****

Przygoda Renaty Becli z muzyką rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy to trafiła do szkoły muzycznej, w której uczyła się śpiewu, a z czasem także gry na pianinie. Wtedy też pojawiły się pierwsze występy na scenie.

Kilka lat później do pianina dołączyła perkusja, która tak mocno ją pochłonęła, że gra na niej do dzisiaj. W 2009 roku artystka zaczęła pisać autorskie utwory, ale nie ujrzały one dotąd światła dziennego, ponieważ jak mówi ich autorka – czekają w szufladzie na odpowiedni moment.

Na swoim koncie Renata Becla ma również doświadczenia koncertowe z zespołami, m.in. Falling In Roots.

Wybór Anny Wyszkoni do pracy nad debiutanckim singlem nie był przypadkowy. Renata już jako dziecko lubiła siedzieć przy starym odtwarzaczu na kasety i słuchać takich przebojów jak „Agnieszka” czy „Narcyz się nazywam” (Łzy). Do dziś jest wielką fanką twórczości Ani. To jednak nie jedyna piosenkarka, której repertuar przypadł jej do gustu. Wymienia także: Kasię Kowalską, Darię Zawiałow i Małgorzatę Ostrowską.

„Widok z mostu” otwiera nowy rozdział w życiu artystycznym Renaty Becli. Wokalistka chce teraz skupić się na pracy nad premierowym materiałem, aby w kolejnych miesiącach móc regularnie prezentować słuchaczom solowe kompozycje i ugruntować pozycję na rodzimym rynku fonograficznym.

Jest mocno zmotywowana, by osiągnąć założone cele i spełniać marzenia związane z koncertowaniem i nagraniem w przyszłości albumu długogrającego.

 

Leave a Reply