Powrót zespołu The Cuts! Nowy singiel “Czereśniowy sad” już dostępny

Zespół The Cuts powraca. Po wielkich przebojach, jak “Pokój na jedną noc” i “Kochać cię chcę”, formacja zaprezentowała utwór “Czereśniowy sad”. 

The Cuts to zespół z Piły – Przemek Zdunek i Tomek Rożek (występujący pod pseudonimem Tom Horn – producent współpracujący m. in. ze Strachami na Lachy, Vavamuffin, Dezire). Muzycy, poruszając się w elektrorockowych brzmieniach, sięgają po róznorodne brzmienia, uzupełniając je poetyckimi tekstami.

Po kilku latach przerwy w aktywności twórczej dziś przedstawiają kawałek “Czereśniowy sad” – subtelny, pulsujący basem, z wyrazistym bitem i pięknym tekstem nasyconym metaforami. To świetna indie propozycja nie tylko na lato!

fot. materiały prasowe

Formacja The Cuts powstała w 2006 roku w Pile. Zespół wydał trzy albumy długogrające; ma za sobą także dziesiątki koncertów. W lipcu 2008 roku z piosenką “Kochać cię chcę” zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy. Rok później zadebiutował na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie “Premiery” zagrał utwór “Pokój na jedną noc”. The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie “CZŁOWIEK ROKU 2008” w dziedzinie “Kultura”, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse, a utwór “Pokój na jedną noc” zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. “Nadaje się! 2009”. W 2014 roku zawiesili działalność – na przełomie 2017 i 2018 wydali jeszcze dwa utwory. W roku 2023 wracają do regularnej działalności wydawniczej i koncertowej.

 

Leave a Reply