Daria Zawiałow z nowym utworem “Z Tobą na chacie”!

Po premierze dwóch singli zwiastujących nowy album Darii Zawiałow (“FIFI HOLLYWOOD” i “Złamane serce jest OK”). artystka prezentuje jego kolejną odsłonę, czyli utwór “Z Tobą na chacie”.

Napisałam ten utwór bazując na moich doświadczeniach, tuż po tym jak wróciłam z najlepszego wypadu mojego życia w 2022 roku. – jak informuje Daria w swoim poście na Instagramie.

Prywatna podróż Darii do Nowego Jorku zainspirowała ją na tyle, że to tam nakręcono klip do nowego numeru, a okładka singla powstała w jednej z ulubionych restauracji Darii z kuchnią azjatycką.

fot. Karol Gustavv

Big Apple City to kolejny przystanek na trasie Darii Zawiałow po Stanach Zjednoczonych (teledyski do „FIFI HOLLYWOOD” oraz „Złamane serce jest OK” nakręcono w Los Angeles), a tym samym – singiel „Z Tobą na chacie” jest jedną z ostatnich zapowiedzi nadchodzącego albumu, którego premiera jest zaplanowana na październik tego roku.

Z Tobą na chacie” jest także częścią kolejnego, tajemniczego „rozdziału” nowej płyty. Rozdział Pete Stop ma opowiadać o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie. Opowiada o nowym etapie, o miłości, potrzebie stabilizacji.

Wszystkie utwory, które trafią na czwarty album Darii powstały we współpracy z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło.

Przy tworzeniu albumu duetowi od strony muzycznej przyświecały gitarowe lata dziewięćdziesiąte, a lirycznie Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach – pisać o nich bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka.
Chwilę po premierze płyty, artystka wyruszy w trasę koncertową, która obejmować będzie sześć największych hal koncertowych w Polsce.

TRASA 92’

02.12.23 – Warszawa / COS TORWAR „Koncert Premierowy”
16.02.24 – Gdańsk / ERGO ARENA
24.02.24 – Wrocław / HALA STULECIA
09.03.24 – Kraków / TAURON ARENA KRAKÓW
30.03.24 – Poznań / SALA ZIEMI
28.04.24 – Warszawa / COS TORWAR

 

Leave a Reply