darkWIND z nowym albumem EP “Piosenki nieCodzienne vol. 1”!

“Piosenki nieCodzienne, Vol. 1” to tytuł nowego albumu (EP) grupy darkWIND. To doskonała propozycja dla fanów rocka alternatywnego.

Ten album to drugie, po debiucie „Pieśń dla Joanny” wydawnictwo zespołu, na który składa się 5 piosenek, pierwsza część dyptyku „Piosenki nieCodzienne”.

„Piosenki” – to wiadomo, ale dlaczego “nieCodzienne”? A to dlatego, że piosenki – te nowe – nie przychodzą do nas tak często jak byśmy tego chcieli. No, niecodziennie, niestety… A tak fajnie byłoby mieć każdego dnia nową piosenkę 😉

Płyta miała formę projektu otwartego, w tym znaczeniu, że w jej nagraniu wzięła gościnnie udział większa liczba zaprzyjaźnionych muzyków, grających często w różnych gatunkach muzycznych.

fot. okładka płyty

I tak, piosenkę “Nie przyjdziesz” zaśpiewała Joanna Niebrój, wokalistka z Rudy Śląskiej. W utworze “Nie przyjdziesz” zagrali też na instrumentach smyczkowych Piotr Steczek i Aleksandra Steczek, w przeszłości lub obecnie związani z orkiestrą kameralną AUKSO.

W piosence “Dobranoc” jedna z partii gitarowych została zagrana z użyciem eBow (elektronicznego smyczka). Łatwo zidentyfikować i warto posłuchać. W kawałku “Ulotne” w chórkach zaśpiewały Gabriela Budzianowska, Klaudia Miszczyk i Joanna Świdrak, na co dzień pięknie śpiewające jako sekcja chórkowa w roots-reggae band Shashamane. W numerze “Płonie Paryż” zaśpiewała w duecie z głównym wokalistą Joanna Świdrak.

“Piosenki nieCodzienne Vol. 1” dostępne są w serwisach cyfrowych (m.in. Spotify, iTunes itp.): https://ffm.to/darkwind_piosenki_niecodzienne_vol_1

 

Leave a Reply