Kwiat Jabłoni zaprasza do “Domu”

Dom” to kolejny numer pochodzący z trzeciego albumu “Pokaz slajdów” zespołu Kwiat Jabłoni, który ukaże się 13 października.

W najnowszym utworze Kwiat Jabłoni opowiada o zamknięciu się człowieka na własne emocje. Jest to jedna z najbardziej osobistych piosenek, której dodatkową wartością jest zwrócenie uwagi na walkę, jaką musimy stoczyć sami ze sobą, zanim wyrzucimy na zewnątrz kotłujące się w nas myśli i zrozumiemy własne uczucia.

fot. materiały prasowe

Po tanecznym „Od nowa” grupa wraca do brzmień, które mogą kojarzyć się z dotychczasowym dorobkiem Kasi i Jacka. Znów grają folkowo, jednak tym razem z akcentem muzyki irlandzkiej, która inspiruje ich od lat.

To jest pierwszy utwór jaki napisałem na naszą trzecią płytę. Długo trzymałem go w sobie i czuję wielką radość, że możemy go w końcu pokazać innym. Dom to utwór o strachu przed własnymi emocjami. Opowiada o tym, jak przytłaczające potrafi być chowanie potrzeb, gniewu i lęku przed światem zewnętrznym. Z tego, co obserwuję na co dzień, często wynika, że paradoksalnie to właśnie osoby zmagające się z depresją są uśmiechnięte i pogodne na pierwszy rzut oka. (Jacek Sienkiewicz)

Czuję, że to jeden z naszych najbardziej intymnych utworów – po trochu o relacjach z najbliższymi, o przełamywaniu emocjonalnych blokad i zarazem o trudnym spotykaniu się z wewnętrznym dzieckiem. Zapowiada wielką dawkę różnorodnych emocji, które usłyszycie wkrótce na trzecim albumie. Coś się w nas obojgu odmieniło i zaczęliśmy pisać bardziej emocjonalnie. (Kasia Sienkiewicz)

Ilustracją piosenki jest animacja, którą stworzyli: Łukasz Zdanowski (scenariusz i reżyseria oraz Bartosz Tytus Trojanowski (grafika i animacja).

„Dom” znajdzie się na trzeciej płycie zespołu o nazwie „Pokaz slajdów”.

Kwiat Jabłoni – jedyna w Polsce tak rozpoznawalna folk-popowa grupa. Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty „Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty,  koncertuje i udziela się społecznie. Liderami grupy są Kasia i Jacek Sienkiewicz.

Grupa wydała dotychczas dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek “Niemożliwe” i „Mogło być nic” (2021)  W 2022 r. ukazał się projekt specjalny „Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Za ostatnie wydawnictwo zespół był nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach: Najlepsze nowe wykonanie i Najlepszy album roku (piosenka i poetycka i literacka).

 

Leave a Reply