Przekaz pełen emocji. Karolina LINA Jarzyńska z utworem “Ty i ja” [RECENZJA]

14 lipca odbyła się premiera nowego singla “Ty i ja” Karoliny LINY Jarzyńskiej, do którego powstał teledysk.

Długo czekaliśmy na nową propozycję niezwykle charyzmatycznej wokalistki – Karoliny LINY Jarzyńskiej, która powraca w doskonałym stylu. Artystka odzywa się wtedy, gdy faktycznie ma coś do powiedzenia, serwując nam piosenki, będące odbiciem jej intensywnej wrażliwości. Dlatego utwór “Ty i ja“, to niebanalna opowieść, która niesiona na poruszającej interpretacji nie pozwala o sobie łatwo zapomnieć. Tematyka tylko pozornie może wydawać się pospolita, bo dotyka najbliższej relacji między dwojgiem ludzi, choć ostateczny odbiór tej historii tak naprawdę zależy od nas samych.

fot. materiały prasowe

Nutka nostalgii i wytrawnego brzmienia rockowego, krążącego w okolicach alternatywnej wieloznaczności pogłębia sam przekaz, co pozwala bezwarunkowo zatopić się w tej piosence. I to właśnie ułatwia możliwość odnalezienia w niej namiastki własnych przeżyć i głębszych emocji. Czy nie do tego właśnie powinna służyć starannie zaaranżowana muzyka, która nie jest jedynie tłem, a staje się soundtrackiem naszego życia? Taki jest właśnie ten numer. I nawet jeśli słyszymy w tej kompozycji echa tego, co dziś jest już znane w wyszukanej muzyce pop-rockowej, to nie należy odbierać tego negatywnie, bo sam wokal artystki przenosi zawsze jej propozycje na znacznie wyższy poziom.

Do tego singiel “Ty i ja” posiada ładnie ukształtowany motyw melodyczny, co sprawia, że szybko asymiluje się z odbiorem słuchacza. To bardzo ważne, bo czasem nie trzeba niczego udziwniać, żeby powstał atrakcyjny pod wieloma względami utwór. Należy dodać, że w zaprezentowaniu całości pomógł wokalistce Grzegorz Kowalski (muzyka i produkcja).

Miejmy tylko nadzieję, że ten singiel będzie nowym punktem wyjścia do jej dalszych poczynań artystycznych, bo – bez nadmiernej przesady – LINA zasługuje na to, by stać w pierwszej lidze zdolnych i bezsprzecznie mających coś do powiedzenia artystek w Polsce. Jeżeli jeszcze ktoś nie zna, to koniecznie powinien rozpocząć tę muzyczną podróż od “Ty i ja“, by później sięgnąć po wcześniejsze dokonania Karoliny. Tym bardziej, że można utonąć w jej głosie.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Ty i ja“, to ubrany w pop-rockowy płaszcz utwór, traktujący o tym, że nieodłącznym elementem każdej relacji romantycznej jest ryzyko. Nie ma uniwersalnego szablonu, który mógłby zapewnić szczęśliwe zakończenia. Ważnym jest, aby otworzyć się na każdy scenariusz, a gdy odniesiemy porażkę, wynieść z relacji nie tylko lekcję, ale również najpiękniejsze wspomnienia.

“Leżało w szufladzie dojrzewając jak dobre wino. I w końcu można skonsumować. Oddaję w Wasze ręce (uszy i oczy) “Ty i ja”, które wyszponciliśmy z Grześkiem Kowalskim. Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Słuchajta aż zwiędnieta.” – LINA

LINA, czyli Karolina Jarzyńska to charyzmatyczna wokalistka z Warszawy o głębokiej, zmysłowej barwie głosu, autorka tekstów, kompozytorka. Uczestniczka II edycji programu “The Voice Of Poland” w drużynie Tomsona i Barona. Zwolenniczka sceny nie tylko estradowej, ale również teatralnej. Swoje pasje aktorskie dawniej realizowała w teatrze, obecnie pojawia się w telewizyjnych produkcjach, m.in. w roli epizodycznej w „Na Wspólnej”. Na koncie ma występy z takimi artystami jak Monika Urlik, Izabela Trojanowska, Jeden Osiem L, Sound’n’Grace , Marika, Roksana Węgiel, Marcin Sójka, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł i innymi. Uczennica ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno-estradowym. Wciąż prowadzi intensywne prace nad solowym materiałem.

*****

Muzyka/produkcja – Grzegorz Kowalski

Tekst – LINA

Mix & Mastering – Jakub Krukowski (Sound & Wave Studio)

 

Leave a Reply