Pozytywny vibe. Michał Sieńkowski z wakacyjnym przebojem “Jutro będę się martwić” [RECENZJA]

Michał Sieńkowski zaprezentował kolejny, tym razem wakacyjny singiel “Jutro będę się martwić”. Teledysk do piosenki został nakręcony w malowniczej Ligurii we Włoszech.

Michał Sieńkowski co jakiś czas wydaje kolejne single. Tym razem postawił na wakacyjny klimat i przyjemnie płynący vibe, który efektownie podbija jego nowy utwór zatytułowany “Jutro będę się martwić“. Ciepły klimat nie musi się jednak wiązać z czymś mało angażującym, wręcz przeciwnie – artysta wie, jak wykorzystać własne możliwości do tego, by zaprezentować coś na swój sposób ciekawego oraz całkiem przebojowego. Dlatego nie dostaliśmy kawałka, który ma jedynie jednym uchem wlecieć, a drugim wylecieć. Za tą propozycją kryje się coś więcej. Owszem klimat jest lekki, ale na tle naturalnie wyzwolonych motywów muzycznych, pochłania uwagę słuchacza.

Warto docenić, że propozycja nie bazuje na prymitywnych bitach, a żywych dźwiękach i delikatnej pulsacji brzmień. Tutaj jest melodia, która została ładnie podbita swobodnym rytmem i treść, pozwalająca wyzwalać jedynie pozytywne emocje (pomaga w tym nagrany we Włoszech malowniczy teledysk). Do tego dochodzi powtarzalny refren, wkręcający się w podświadomość (“więc choć, tak ze mną się zatracić, nie pytaj ojca, w noc będziemy tańczyć”). Zresztą spróbuj nie zaśpiewać po kilkukrotnym przesłuchaniu. Nie da się.

Sama warstwa liryczna nie jest jakaś wyszukana, ale nie przynosi wstydu artyście, idealnie dopasowując się do samej kompozycji. Do tego utwór został fajnie zaaranżowany i doskonale wyprodukowany (produkcja: IMMORTAL), co ma niebagatelny wpływ na odbiór całości.

Michał Sieńkowski z powodzeniem spełnia się w dwóch dziedzinach sztuki – muzyce i filmie. Ten numer potwierdza, że twórca jest na właściwej drodze i bez rezygnowania z żadnej z pasji może się w pełni realizować w kilku kierunkach. Tym bardziej, że efekty są co najmniej zadowalające. I choć utwór “Jutro będę się martwić” nie jest ponadczasową propozycją, która składa się wyłącznie z oryginalnych akcentów artystycznych, to przynosi coś więcej niż tylko sezonową nutkę, którą zapomnimy po jednym przesłuchaniu. Zresztą miło będzie wspominać letni czas, puszczając ją sobie podczas zimowej pory roku. Warto więc wrzucić na swoją playlistę, wracając do niej za jakiś czas, by się o tym przekonać.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Michał Sieńkowski, wokalista i aktor, znany z głównej roli w popularnym serialu internetowym „Nieprzygotowani” – produkcji Abstrachuje – zaprezentował swój piąty singiel pt. “Jutro będę się martwić“. Po dobrze przyjętym przez słuchaczy „Ciao” z kwietnia br. przyszedł czas na nową, „słoneczną” i pełną pozytywnej energii piosenkę, która ma spore szanse stać się kolejnym hitem tego lata. Jeszcze więcej wakacyjnego vibe’u utworowi dodaje teledysk, nakręcony w przepięknej Ligurii we Włoszech.

Michał Sieńkowski to młody, utalentowany polski artysta, stawiający w autorskiej twórczości na analogowe brzmienia w nowoczesnym wydaniu i autentyczny przekaz. Z powodzeniem spełnia się w dwóch dziedzinach sztuki – muzyce i filmie.

Śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty, a przy tym jest cenionym twórcą wideo. Reżyserował klipy m.in. do przebojowych kompozycji: „Jeszcze będzie pięknie” i „Dziewczyny lubią tańczyć” B.R.O czy do ostatniego singla Honoraty Skarbek zatytułowanego „Ogień”.

Zadebiutował w 2021 roku nagraniem „Netflix & Chill”. W 2022 roku wydał kolejne trzy numery: „To nic”„Mógłbym” oraz „Bez Ciebie (feat. Paulina Chmura, Malinibeats)”. W kwietniu br. światło dzienne ujrzało „Ciao”, w którym zaakcentował zamiłowanie do gitar i wskazał fanom nowy kierunek muzyczny, w którym chce podążać, przygotowując premierowy repertuar.
Michał nie zwalnia tempa! Prezentuje jeszcze mocniejszy i jeszcze bardziej skoczny kawałek „Jutro będę się martwić”, będący fantazją, a jednocześnie zachętą do tego, by puścić hamulce i nie martwić się o nic – ten jeden dzień – po prostu się zatracić!

Utwór «Jutro Będę Się Martwić» na pewno można określić tanecznym letniakiem, który sprawdzi się zarówno na szalonej imprezie, jak również podczas luźnego, chillowego wieczoru!” – mówi Michał Sieńkowski.

Najnowsza propozycja od Michała, może przypaść do gustu wszystkim tym, którzy namiętnie zasłuchują się w największych radiowych hitach zespołów Happysad („Zanim Pójdę”) i Strachy Na Lachy („Dzień Dobry, Kocham Cię), a to za sprawą stylistyki aranżacji i słów, opowiadających o miłości i wyśpiewywanych do konkretnej osoby.

Obrazek przygotowany do nowego singla w całości jest dziełem Michała i jego narzeczonej, Mai. Zdjęcia zarejestrowano we Włoszech, w malowniczo położonym regionie Ligurii. Klip można już zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube artysty.

Do końca roku Michał planuje publikację kilku singli, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Chce także koncertować, by czerpać radość z grania na żywo i spotykać się z fanami pod sceną.

Utwór dostępny jest w serwisach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/michalsienkowskijutrobedesiemartwic

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply