Muzyka z Dolnego Śląska. Jarmużek/Pakowska z albumem “Przed skończeniem świata”

Jarmużek/Pakowska to wrocławski duet łączący dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Zespół ma na koncie album zatytułowany “Przed skończeniem świata”.

Przed skończeniem świata” to album oparty na pieśniach, które pojawiły się na terenie Dolnego Śląska po II wojnie światowej. Na płycie usłyszeć można dawne ballady, pieśni liryczne i obrzędowe wykonywane do tej pory przez śpiewaczki Bronisławę Chmielowską, Michalinę Mrozik, Stanisławę Latawiec czy zespół z Żarek Średnich.

Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka śpiewu tradycyjnego Kasia Pakowska z zespołu Kosy oraz Robert Jarmużek pianista i kompozytor z zespołu Mikromusic, stworzyli interesującą i bogatą aranżacyjnie muzykę, która oprócz walorów artystycznych ma w sobie prostotę i tęsknotę za wspólnym śpiewaniem.

fot. materiały prasowe

Ich muzyka to opowieść o korzeniach i tożsamości, a ich koncerty zacierają granice między sceną a publicznością. Jarmużek/Pakowska wciągają w świat pieśni, które wciąż są aktualne i potrzebują być wyśpiewane przez wszystkich.

 

Jedna odpowiedź do “Muzyka z Dolnego Śląska. Jarmużek/Pakowska z albumem “Przed skończeniem świata””

Leave a Reply