Roxie Węgiel z piosenką do filmu animowanego “Mavka. Pieśń lasu”

Roxie Węgiel użyczyła swojego głosu w polskiej wersji filmu animowanego „Mavka i strażnicy lasu” na podstawie baśni słynnej ukraińskiej autorki Łesi Ukrainki. Film promuje piosenka „Mavka. Pieśń lasu”.

Kilka dni po premierze singla „Just Us” z Tribbsem, Roxie Węgiel 13 lipca 2023 zaprezentowała kolejny utwór, „Mavka. Pieśń Lasu”. Piosenka promuje film animowany „Mavka i strażnicy lasu”, który już od 4 sierpnia 2023 będzie można oglądać w polskich kinach.

„Mavka i strażnicy lasu” w reżyserii Oleha Malamuzha i Oleksandry Ruban to magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Roxie w filmie występuje w podwójnej roli – użyczyła swojego głosu w dubbingu, a także zaśpiewała promującą film piosenkę.

fot. materiały prasowe

Praca nad animacją wymaga zaangażowania całej swojej emocjonalności – mówi nam RoxieA w przypadku „Mavki i strażników lasu” było naprawdę wiele wzruszeń. Natomiast podczas śpiewania utworu „Mavka. Pieśń Lasu”, od razu poczułam się świetnie w tych balladowych klimatach. Mam nadzieję, że udało mi się oddać klimat tej magicznej opowieści. To jest naprawdę przepiękna historia, którą polecam obejrzeć nie tylko najmłodszym widzom, ale i dorosłym.

Kompozytorką utworu i autorką tekstu w ukraińskiej wersji językowej jest ukraińska gwiazda Khrystyna Soloviy. Przy polskiej wersji pracowali: Roxie Węgiel i Kamil Bijoś (wokal), Dariusz Paprocki (słowa), Stefan Krzyżanowski (nagranie i miks) oraz producentka Agnieszka Kołodziejczyk i kierownik muzyczny Adam Krylik.

W teledysku widzowie zobaczą bajkową przemianę Roxie. Klip był nagrywany w dwóch odsłonach, dziennej i nocnej, w których wykorzystano techniki fluorescencyjnego makijażu. Na twarzy i dłoniach wokalistki w roli Mavki zobaczymy więc świecące w ultrafiolecie tatuaże w postaci słowiańskich run.

*****

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pewnego dnia Mavka, piękna, opiekuńcza i pełna sił witalnych dusza lasu, spotyka muzykanta Łukasza, pierwszego człowieka, który zjawił się w tym zaczarowanym miejscu. Zachwycona jego grą na flecie czuje, że ciągnie ją do niego, chce go lepiej poznać. Jednak robiąc to, złamie obowiązujący leśne stworzenia zakaz kontaktowania się z ludźmi.

Tego samego dnia pod Magiczną Wierzbą odbywa się ważna ceremonia. Najwyższe Duchy Natury mają wskazać, kto zostanie nowym Strażnikiem Lasu. Kiedy okazuje się, że wybór pada na Mavkę, dziewczyna jest w rozterce. Z jednej strony zyskuje moc rozkazywania naturze. Z drugiej, jej zadaniem będzie strzec lasu przed wszystkimi ludźmi…

Tymczasem próżna i chciwa księżniczka, dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko, co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Na wszystkich widzów w kinie czeka kolejna niespodzianka – w filmie usłyszymy jeszcze jedną piosenkę, zaśpiewaną przez Roxie Węgiel w roli Mavki!

Film w kinach od 4 sierpnia 2023.

 

Leave a Reply