Alternatywny duet Blake x Listopad z debiutanckim albumem. Posłuchaj singla “Carbonia”

Brokatowe śmiecie z krakowskiego undergroundu, tak o sobie mówią Blake x Listopad. 7 lipca duet wydał swój debiutancki album, który promuje nowy singiel zatytułowany “Carbonia“.

Blake x Listopad to duet, który eksploruje, łączy, miażdży i wypluwa wszystko, co wiecie o muzyce elektronicznej. A wszystko to, by stworzyć nową hybrydę siejącą spustoszenie na parkietach. Kto już był, ten wie, kto nie wie, ten się przekona.

Laski nas uwielbiają, ich chłopcy nas nienawidzą. Chłopcy nas uwielbiają, ich laski nas nienawidzą. Laski nas uwielbiają, ich laski nas nienawidzą. Chłopcy nas uwielbiają, ich chłopcy nas nienawidzą. Prepare to be confused, it’s better to be confused.

Dla audiofilów łatki do zaszufladkowania – electro, industrial, techno.

fot. materiały prasowe

Przygodę z tworzeniem muzyki elektronicznej zaczęli w 2019 roku, szybko odnajdując swój język na tym polu. Muzyka elektroniczna pozwala im nakreślić portret świata, którego doświadczają, jego pozornej stochastyczności, pod którą nieubłagalnie biegnie nurt determinizmu. Ta transowość usypia człowieka, tworząc z drążącego rytmu sieć, izolującego go od bliźniego w pozornie kolektywnym rytuale jakim jest taniec.

Rytuał jest sednem twórczości tego projektu, ale rytuał skrzywiony, odbity w krzywym zwierciadle, rytuał, który sam się zjada w nihilistycznym spazmie człowieka u skraju drugiej dekady XXI wieku. Muzyka tworzona przez duet jest atrakcyjnym doświadczeniem dla słuchacza współczesnego, gdyż zrywając z modą na nostalgię skażoną sentymentalizmem, rzuca go w wir witalnych doświadczeń, zapraszając do refleksji nad kondycją ludzką pozbawioną retuszu i symulakry sensu.

Jeśli to wszystko wydaje Wam się trudne do ułożenia w jedną całość, po prostu posłuchajcie ich muzyki, która wyłamuje się schematom i staje się źródłem do doświadczania czegoś zupełnie nowego.

Singiel “Carbonia” dostępny jest w serwisach cyfrowych: kliknij tutaj.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply