Historia o zagubieniu. ptakowa prezentuje utwór “sometimes”

„sometimes” to drugi singiel zapowiadający nowy album ptakovej, który ukaże się jesienią tego roku.

Po emocjonalnym, balladowym utworze „time”, czas na „sometimes”, pokazujący, że ptakova absolutnie nie boi się eksperymentować muzycznie i dobrze wie, jak operować swoją wrażliwością. Delikatność pianina łączy tu z przeszywającymi syntezatorami i prowadzi nas przez historię o zagubieniu, niepewności i poszukiwaniu swojego bezpiecznego miejsca.

“Moje życie to często sinusoida emocjonalna. Od śmiechów, entuzjazmów i ekscytacji, po strach, panikę i zwątpienie. Naprawdę czasami czuję się, jakbym była w środku dziurawa. jakbym nie była wtedy bezpieczna i traciła grunt pod nogami. Choć chwilę później znów wracam na tory i wszystko jest ok.”ptakova o „sometimes”

Piosence towarzyszy teledysk stworzony we współpracy z Markiem Kitą.

fot. Marek Kita

Ptakova, naprawdę nazywa się Natalia Ptak – wesoła dziewczyna z sercem często smutnym. Polska wokalistka, producentka muzyczna, kompozytorka i autorka tekstów.

Jej twórczość to wyrazisty głos muzyki alternatywnej, połączenie żywych instrumentów z elektroniką. Śmiało i bez przeszkód pływa między mainstreamem a alternatywą.

W 2020 roku, pod skrzydłami Sony Music Poland, ukazał się jej debiutancki album Suma wszystkich dźwięków, który stworzyła we współpracy z producentem Markiem Dziedzicem i Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Album spotkał się z bardzo dobrym odbiorem wśród dziennikarzy i słuchaczy, a początkiem 2021 roku Ptakova została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

 

Leave a Reply