Reedycja płyty “P.O.L.O.V.I.R.U.S.” zespołu Kury

Reedycja albumu “P.O.L.O.V.I.R.U.S.” zespołu Kury ukazała się jakiś temu. Limitowana edycja została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem. Cały nakład został wyprzedany w ciągu tygodnia po starcie preorderu.

Jubileuszowe wydawnictwo zespołu objęło limitowaną do 500 sztuk edycję albumu (nowy mastering, orange splatter 2 x 180 gr w opakowaniu typu gatefold, booklet z niepublikowanymi zdjęciami, niepublikowany cover The Doors z Rory Walsh na perkusji, pocztówka z niespodzianką).

Dodatkowo w ręce fanów oddane zostały wersje P.O.L.O.V.I.R.U.S.’a na płycie CD oraz kasecie magnetofonowej. Do sprzedaży wprowadzono t-shirty Kur z projektem Maćka Salamona.

Dodatkowo przygotowano specjalną edycję albumu (200 sztuk, 2LP transparent) dla zaprzyjaźnionych, niezależnych sklepów muzycznych. Po sukcesie wydań limitowanych na rynku ukazała się  jednopłytowa wersja albumu.

Większość komunikacji marketingowej i sprzedażowej oparto na tekstach piosenek z albumu P.O.L.O.V.I.R.U.S. Za projekt graficzny nowego wydania odpowiada Jacek Rudzki vel Znajomy Grafik.

S7 Records we współpracy z Warner Music Poland wprowadził po raz pierwszy album P.O.L.O.V.I.R.U.S. do kanałów streamingowych. Oryginalne teledyski oraz na nowo zmasterowany materiał trafił na platformy: YT, Spotify, Apple Music, Deezer, Amazon.

S7 Records zaangażował się również w produkcję koncertu Kur w ramach festiwalu Inside Seaside 2023, podczas którego (12.11.2023) pierwszy raz zespół zaprezentuje na żywo cały materiał z płyty P.O.L.O.V.I.R.U.S. z towarzyszeniem gości w formie znanej z wydania płytowego.

P.O.L.O.V.I.R.U.S. – druga płyta zespołu Kury z 1998 wydana nakładem Biodro Records.

Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i sprzedał się w nakładzie ponad 25 000 egzemplarzy. P.O.L.O.V.I.R.U.S. przez kilka lat był nieosiągalny na rynku w związku z wyczerpaniem nakładu i zawieszeniem działalności Biodro Records. Płyta dostała sześć nominacji do Fryderyków 1998 i została nagrodzona w kategorii Najlepsza Alternatywna Płyta Roku.

Założycielem S7 Records jest Paweł Żuczkiewicz, weteran przemysłu fonograficznego, który może pochwalić się 25-letnim doświadczeniem w branży. Pracował dla EMI Music Poland, Warner Music Poland i Universal Music Polska. Paweł był twórcą działu handlowego i dystrybucji wytwórni Asfalt Records, którymi kierował przez 5 lat.  Wspólnie ze swoim przyjacielem Jakubem Kadinsky – muzykiem i specjalistą od nowych mediów – powołali do życia 23.02.2023 wytwórnię S7 Records.

Siedzibą S7 jest Gdynia, do której Paweł powrócił po latach pracy w stolicy. Przez ostatnie 20 lat dobrze poznał uroki S7 – trasy łączącej Trójmiasto z Warszawą. Doświadczenie w pracy dla największych i gdyńskie spojrzenia na świat pozwoliło na ekspresowy start wytwórni oraz sklepu. S7 Records już w pierwszych miesiącach działania, oprócz pracy nad wydaniem reedycji Kur, nawiązało bliską współpracę z legendarnym muzykiem jazzowym Michałem Urbaniakiem. Znany na całym świecie jazzman chętnie zagląda do siedziby wytwórni i dzieli się swoim bogatym doświadczeniem. Z wytwórnią kolaboruje również Belmondawg. W odległości 500 metrów od siedziby S7 znajduje się analogowe studio nagraniowe prowadzone przez Piotra Prońko (producent, saksofonista, brat Krystyny Prońko), z którego wytwórnia korzysta w swojej działalności.

Ścisła współpraca z niezależnymi sklepami muzycznymi, wysoki poziom wydawniczy, ciekawi artyści, wspólne odsłuchiwanie winyli i szum morza za oknem –  to składowe kodu genetycznego nowej wytwórni.

Już wkrótce nakładem S7 Records ukażą się wydawnictwa:

Baden plays Chopin – premierowy, limitowany LP zawierający alternatywne spojrzenie na Chopina w wykonaniu gdyńskiej supergrupy Baden Baden. Najsmutniejsze numery Fryderyka Franciszka Chopina w wersji na hinduski sitar, moog, elektronikę, wiolonczelę, bas, gitary, fortepian i perkusję. Data premiery: jesień 2023.

Kamil Hasselhoff i “dlaczego w tym mieście NIKT nie umarł z miłości?” – debiutancki singiel to kompozycja z nurtu quality-pop, za której brzmienie oprócz Hasselhoffa odpowiadają Mateusz Hulbój (Meek, Oh Why?, Zakopower, Jann) i Foux (Hania, Tymek, Quebonafide, Qra). Singiel ukazuje się w dystrybucji Warner Music Poland i wydany jest nakładem współpracy kolektywu JANG z gdyńskim S7 Records. Data premiery singla: 14.07.2023.

Michał Gos – autorski album trójmiejskiego perkusisty, do którego Michał zaprosił gości – znane na rynku osobowości twórcze. Nieszablonowe i bezkompromisowe podejście do muzyki oraz wielka swoboda twórcza – to znaki rozpoznawcze perkusji Michała i gwarancja jakości płyty.

 

Leave a Reply