Powrót duetu SMOLIK // KEV FOX! Utwór “Promises” już dostępny

Do sieci trafił nowy singiel od SMOLIK // KEV FOX. “Promises” to przebojowy i letni utwór, który jest pierwszym zwiastunem długo wyczekiwanego albumu.

Od premiery pierwszego wydawnictwa duetu, które pokryło się platyną i do tej pory gromadzi ogromną rzeszę słuchaczy na koncertach, minęło już 8 lat.

Singiel Promises to zwiastun nadchodzącego albumu. Chcieliśmy wrócić do czasu, kiedy byliśmy dzieciakami. Do domów naszych rodziców. Choć różni nas dekada, to wylądowaliśmy w okolicy lat 90-tych. Chcieliśmy zabrzmieć tak, jakby zespół wciąż kochający 70s i 80s nagrał muzykę odpowiadającą trendom właśnie z lat dziewięćdziesiątych. – opowiada Andrzej Smolik.

fot. Anna Głuszko-Smolik

– Promises jest pierwszym singlem z naszej nadchodzącej płyty. Wiemy, że każdy z Was ma w swoim życiu dużo na głowie – dlatego chcieliśmy stworzyć i przekazać Wam coś podnoszącego na duchu. Z wdzięcznością zapraszamy do chwili oddechu i przerwy, znalezienia cichego, spokojnego miejsca i dołączenia do naszego świata na ten jeden moment… Nie pożałujecie, obiecujemy! Mam nadzieję, że znajdziecie w tej piosence tyle przyjemności, ile my mieliśmy tworząc ją w studiu. –dodaje Kev Fox.

SMOLIK // KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego songwritera. Debiutancki album “SMOLIK // KEV FOX” był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali nagrodę Fryderyk w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 roku ma status platynowej płyty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie Smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva nabierają kompletnie nowej energii. W 2017 roku ukazała się EP “Queen Of Hearts”, którego sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa materiału miała miejsce w ramach live session w YouTube Space w Berlinie. Duet wciąż koncertuje – pojawiając się na większości liczących się festiwali – m.in Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festiwal.

Obecnie SMOLIK // KEV FOX przygotowują się do wydania swojego drugiego wydawnictwa na jesieni 2023 roku, którego przedsmakiem był również wypuszczony w 2020 roku “Move Honey” – wyróżniony podczas 7. edycji Papaya Young Directors. Dzisiejsza premiera – singiel “Promises” to bardzo przebojowa, rasowa pozycja w katalogu duetu, która swoją stylistyką zaczerpniętą z lat 90-tych wprowadza w letni i taneczny nastrój.

 

Leave a Reply