Premiera albumu “60” NEODYM! Posłuchaj singla “Electric Lights”

7 lipca 2023 ukazał się debiutancki album artystki występującej jako Neodym. Na płycie zatytułowanej “60” znalazło się 10 utworów z gatunku electro/synthpop. Materiał powstawał pod czujnym okiem Bartosza Szczęsnego (Rebeka).

Magnetyzm sceniczny oraz to gatunkowa wszechstronność, to znaki rozpoznawcze NEODYM. Płyta „60” zawiera w sobie pełną amplitudę emocji w postaci 10 bardzo zróżnicowanych utworów – to mariaż electro, synthpopu, jazzu i ambientu.

“Jestem jak kameleon i taka zawsze będzie moja muzyka – zmienna oraz nieprzewidywalna, może kiedyś zaśpiewam w esperanto”. – Neodym

Na tym albumie artystka nie ogranicza się do typowych dla tego gatunku brzmień sampli, ale wzbogaca go o klasyczne instrumenty, takie jak smyczki czy saksofon.

Wokalistka zajęła się przede wszystkim stroną tekstowo-melodyjno-autorską. Od strony kompozycyjnej, ale także aranżacyjnej NEODYM wspomagali znakomici producenci: Bartosz Szczęsny (Rebeka) oraz Mateusz Kosmaciński (Sidney Polak, Łzy). W chórkach oprócz Karoliny Creepy można usłyszeć Ewę Nawrot pomysłodawczyni ART OF VOICE STUDIO, którego NEODYM była absolwentką.

Na albumie pojawia się Rafał Jędruch (świetnie podprowadzony saksofon), Tomasz Citak (genialne smyki) i Jacek Szwaj (stylowe pianino), który dołożył kilka znaczących dźwięków do singla „Sunday Lover”.

*****

Wraz z premierą płyty pojawił się piąty i ostatni singiel NEODYM, promujący album „60”. Teledysk do utworu “Electric Lights” został stworzony w technologii znanej m.in. z branży gamingowej, nawiązujący do futurystycznych wizji artystki.

“Postanowiłam napisać coś o sobie, o tym ze jestem blaskiem elektrycznego światła, z ogromem pozytywnej energii i pragnę podzielić się nią ze światem. Od zawsze w pracy towarzyszył mi pseudonim „człowiek magnes” – to bardzo trafna teza – przyciągam bowiem szczęście i z takim przesłaniem chciałabym trafić do słuchaczy – dzielcie się uśmiechem i dobrem a one do Was wrócą  z podwójną mocą. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie przemyciła również innych możliwych interpretacji: światło to nasz wszechświat: ze światła poczęci do światła podążamy.” – Neodym

*****

NEODYM – głos, który zabiera w galaktyki magnetycznych oddziaływań. To część kosmosu. Siła przyciągania.  Niebieski szał. NEODYM śpiewa o sensie istnienia, planetarnych interakcjach oraz o międzyludzkich relacjach.

Artystka urodziła się w Wielkopolsce a dorastała na Dolnym Śląsku, lecz z powodu jej niezaspokojonej ciekawości, która była motorem napędowym, losy rzuciły ją za granicę, do Niemiec, gdzie obecnie zamieszkuje.

NEODYM wierzy w ideały, chce być neonowym światłem i swoją twórczością dawać nadzieję w lepsze jutro – bez żadnych stylistycznych ograniczeń.

Album “60” dostępny jest w serwisach cyfrowych.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply