Ładne melodie w zabłoconych buciorach. BAiKA z albumem “Zdecydowana mniejszość”

“Zdecydowana mniejszość” to nowy album duetu BAiKA, czyli Kafi Ficaj i Piotra Banacha, który ukazał się 26 maja.

fot. Dziewczyna która fotografuje

Nie tak łatwo o trzepoczące rzęsy i motyle w brzuchu. Nadeszły chwile zwątpienia, starć i egoistycznych pobudek. Czas zauroczenia minął. BAiKA, czyli Kafi Ficaj i Piotr Banach powracają z nowym albumem “Zdecydowana mniejszość“, w którym ładne melodie chodzą w zabłoconych buciorach.

“Zdecydowana mniejszość” to album, na którym w naturalny sposób zapisał się klimat związku Kafi i Piotra z okresu ostatnich 4 lat. Z wielu powodów chaos mocno dawał im się we znaki. Dlatego piosenki, które znalazły się w kompilacji najnowszego wydania opowiadają głównie o przeżyciach, przemyśleniach i rozterkach jednostki. Album charakteryzują mocniejsze brzmienia. Elektronika idzie łeb w łeb z rockowymi gitarami. Ładne melodie chodzą w zabłoconych buciorach. Jak w kłótni małżeńskiej – bywa nieprzewidywalnie. Jak w godzeniu po kłótni – różnie bywa.

„Od dawna wiemy, że patrzymy na świat dość specyficznie. Oboje przekonaliśmy się o tym już w wieku dziecięcym. Dzielą nas 24 lata, jednak to nie ma znaczenia, bo do życia podchodzimy podobnie. Podziwiamy wytrwałość, pracowitość, kreatywność, cenimy szacunek, zaufanie, odwagę, nie lubimy bylejakości i cwaniactwa. Wiemy, że drogi na skróty są atrakcyjne, ale unikamy ich ze względu na zwodniczość i nieprzewidywalność. Jesteśmy bacznymi obserwatorami rzeczywistości i czujemy, że jesteśmy w mniejszości ze swoim podejściem do świata, do życia, do ludzi, relacji. O tym właśnie jest ten album.”BAiKA

Tracklista:

1. Mimiś
2. Kradziej
3. Byłoby
4. Kaśka II
5. Zabawa
6. Towarzyskość
7. Wilki
8. Strach
9. Rozum i serce
10. Wyjątkowy wyjątek
11. La petite notice
12. Chwasty
13. Szczęście nieszczęście

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply