Brevka z energetycznym utworem “Sam na sam” [RECENZJA]

Brevka zaprezentowała nowy utwór “Sam na sam”, do którego powstał teledysk. Singiel powstał we współpracy z Przemkiem Pukiem.

Poprzednie propozycje Pauliny Solskiej, czyli Brevki określiły w jakiś sposób jej muzyczne poszukiwania i zostały świetnie przyjęte. Nie ma co się dziwić, bo artystka postawiła wtedy na współpracę z doskonałym gitarzystą – Jackiem Królikiem. Jak się okazuje, to nie był koniec, a dopiero początek jej artystycznej podróży, co potwierdza nowy singiel wokalistki, który tym razem nagrała z doświadczonym producentem – Przemkiem Pukiem (także współkompozytorem). Dzięki temu dostaliśmy energetyczny, sprawnie poprowadzony numer, który klimatem przenosi nas w nieco inne rejony.

fot. materiały prasowe

 

Konwencja pop-rockowa zawsze była bliska Brevce, ale teraz dostaliśmy mocniej określony utwór, będący czytelnym odniesieniem do lat 90., co dodatkowo podkreśla charakterystyczny teledysk. Wszystko mieści więc w przemyślanej formie, ukształtowanej na potrzeby nowego kawałka.

Warto dodać, że jego charakter jest bardzo piosenkowy, a więc posiada starannie ukształtowaną linię melodyczną. To znów sprawia, że szybko zapada w pamięć, a przebojowy klimat wyzwolony z nośnego refrenu da się zanucić po kilkukrotnym przesłuchaniu (“Prywatny lot przed nami, dawno nie było sam na sam, może nam tego było brak, może nam siebie właśnie brak”).

Może warstwa liryczna nie jest najmocniejszą stroną, ale idealnie pasuje do tak swobodnie płynącej propozycji, utkanej wyłącznie na przebojowych dźwiękach. Przecież nie da się ukryć, że jest ona niezwykle energetyczna, co z charyzmą wokalistki nabiera jeszcze ciekawszych proporcji. Można powiedzieć, że singiel “Sam na sam” staje się nowym początkiem czegoś jeszcze bardziej znamiennego. W końcu Brevka jest całkowicie świadoma tego, co chce tworzyć, a nowy utwór daje jej wiele możliwości na przyszłość. Swoją drogą, czyżby szykował nam się przebój tego lata? Czemu nie, w końcu to absolutnie radiowy numer.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Sam na sam” to idealna propozycja dla miłośników popowo-alternatywnych brzmień. Singiel został wyprodukowany przez Przemka Puka odpowiedzialnego za wiele radiowych przebojów.

Swoją muzyką artystka chciałaby połączyć pokolenia, wiążąc ze sobą klasyczne brzmienia z nowoczesnymi elementami. Jej twórczość nie jest oczywista, wieloznaczna i dająca pole do interpretacji. Zarówno muzycznie, jak i wizerunkowo Brevka odnajduje się w latach 90-tych.

“Sam na sam” to utwór z kategorii pop-rock w nowoczesnym i jednocześnie alternatywnym wydaniu.

„Każdy potrzebuje chwili dla siebie, momentu na złapanie oddechu, od codziennych obowiązków, pracy czy relacji międzyludzkich. „Sam na sam” jest wołaniem o czas, którego coraz częściej nam brakuje. Jest prośbą o zatrzymanie się i dostrzeżenie potrzeb drugiego człowieka” – dodaje artystka.

Paulina Solska, czyli Brevka, jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Wkroczyła na rynek muzyczny w zeszłym roku, współtworząc autorskie single we współpracy z mistrzem gitary Jackiem Królikiem. Uczestniczka i koordynatorka warsztatów tekściarskich TekstMisja organizowanych przez ZAiKS. Ma za sobą występ na PGE Narodowym podczas Wielkiego Grania, gdzie wystąpiła u boku m.in. Joanny „Rudej” Lazer z Red Lips, Dody, Urszuli, Lady Pank czy Michała Wiśniewskiego. Obecnie pracuje nad kolejnymi singlami z producentem gwiazd Przemkiem Pukiem oraz nad występami na żywo.

 

 

Leave a Reply