Kathia z emocjonalnym utworem “lekka jak powietrze”

Kathia tworzy muzykę alternatywną, w której ciepłe emocjonalne brzmienia pianina przeplatane są z elektroniką. “lekka jak powietrze” to najnowsza propozycja artystki.

fot. materiały prasowe

Kiedy pisałam “lekka jak powietrze”, krzyczałam do wszechświata, a z mojego ciała wydobywał się jedynie cichy szmer.  Ociężałe ciało i bezsilność. Pragnienie powrotu do siebie, do stanu bez lęku i codziennego, bezsilnego krzyku na rzeczywistość.

To stan, który ciągnie się miesiącami, tak że niemal zapominasz o tym jak twoje ciało wyglądało wcześniej.  Trzymasz jakieś odległe wspomnienie lekkości. Ale to coś podobnego do tego cichego szmeru. Ulatuje i zostawia cię jedynie z niezaspokojonym pragnieniem spokoju.

Klip do tego utworu jest dla mnie szczególnie ważny. Warstwa tekstowa jest przepełniona Kasią, która jest bardzo krucha. Jakby ktoś mnie wtedy chciał wziąć na dłoń, to prawdopodobnie rozpadłabym się na kawałeczki.  Kasia z klipu, Kasia z obrazu jest stała, postawna i LEKKA.

Niczego już nie chcę, niczego nie potrzebuję. Wszystko mam. To takie przypomnienie, że z bezruchu się wychodzi. Że po krzyku następuje rozkoszna cisza.

*****

Kathia – jedno z najciekawszych odkryć polskiej alternatywy. To 20-letnia producentka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka. Publiczności dała się poznać w 2019 roku EP-ką „Town”, na której miesza stylistykę z pogranicza soulu i R&B zdomieszką współczesnego rapu. Jesienią tego roku światło dzienne ujrzy jej debiutancki album, na którym Kathia pokazuje słuchaczom swoje kolejne oblicze.

Album, tym razem całkowicie po polsku, charakteryzuje głęboka emocjonalność i dojrzałość, zarówno muzyczna jak i tekstowa. Artystka z niewiarygodną lekkością łączy zmysłowość i subtelność z duszną, wręcz ciężką atmosferą. A wszystko to okraszone jest jej niezwykle głębokim głosem. Wokalistka bezbłędnie łączy ciepłe emocjonalne brzmienie pianina z elementami elektroniki. Artystka zagrała już ponad 170 koncertów, w tym na takich festiwalach jak Jarocin Festiwal, Soundrive Festiwal, czy Great September.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply