Novika i Sambor zapowiadają wspólny projekt. Singiel “Hope” już dostępny!

Utwór “Hope” zapowiada wspólny projekt Noviki i Sambora.

Novika obchodziła niedawno 20-lecie swojej działalności muzycznej, zwieńczone albumem „Novika 2.0″ (2021) z udziałem znamienitych gości (m.in. Natalia Grosiak, Skubas, Baasch.) oraz jubileuszowym wydaniem winyla jej pierwszego projektu – Futro.

Mimo to, często nazywana „ikoną” artystka doszła na swojej muzycznej drodze do pewnej blokady i braku motywacji do tworzenia nowych dźwięków. Będąc na bieżąco z prężnie rozwijającą się sceną elektroniczną i popową, brakowało jej wiary, że może wnieść coś, co spotka się z żywym zainteresowaniem.

fot. materiały prasowe

Z wokalistą i producentem Samborem Kostrzewą, Novika poznała się przez swoje audycję radiowe, gdzie prezentowała jego kolejne poczynania muzyczne. Muzyk był dotychczas znany przede wszystkim jako wokalista i lider projektu Sambor, z którym wydał już cztery albumy. Po serii remixów przygotowanych dla innych artystów (m.in. Dawid Podsiadło, Patrick the Pan czy Kroki), postanowił mocniej skupić się na produkowaniu muzyki dla innych.

Z niezobowiązującej wymiany utworów z Noviką, zrodził się entuzjazm, który zaowocował utworem „Hope”: 

„Słuchając jednego z utworów Sambora, nie mogłam przestać nucić melodii. Z chaosu w głowie wyłoniły się bardzo klarowne słowa i opowieść o lęku, zarówno osobistym, jak i tym o wymiarze apokaliptycznym. To utwór o wewnętrznej walce, o potrzebie zmiany mieszającej się z poczuciem bezsilności. W ogólnym przesłaniu pojawia się jednak nadzieja płynąca z naszej wewnętrznej siły.” – tak o utworze mówi Novika.

W utworze gościnnie wystąpili: Krzysztof Kuźnik na basie, Adam Cyzio na tomach. Teledysk do utworu stworzyła ceniona artystka wizualna i reżyserka, Emilia Gumańska znana jako Emiko. Za mix utworu odpowiada Michał Kupicz.

Singiel „Hope” jest zapowiedzią wspólnej EP’ki Noviki i Sambora, która ukaże się we wrześniu.

 

Leave a Reply