Pianista Tomasz Bura prezentuje minialbum “Astera” [PREMIERA]

“Astera” to wyjątkowy minialbum pianisty Tomasza Bury. Utwory, które znalazły się na tym wydawnictwie powstały we współpracy z wokalistką – Rouhangeze.

Astera” to  połączenie eterycznych melodii, precyzyjnych aranżacji i hipnotyzujących brzmień, które przeniosą słuchacza w niezwykłą muzyczną podróż. Ta piękna kolekcja utworów artysty wciela w życie nieustającą eksplorację brzmień i stylów muzycznych. Na EP znajdują się autorskie kompozycje Tomasza Bury napisane wspólnie z autorką i wokalistką, Rouhangeze. Na albumie goszczą również Mark Mondesir (John McLaughlin, Deep Purple, Chris Potter), Laurence Cottle (Eric Clapton, Black Sabbath, Stanley Jordan), Joshua Mckenzie (Keziah Jones, Robert Glasper) i perkusista Jamie Murray (Beat Replacement).

fot. Leon Barker photography

Rouhangeze to wokalistka i producentka pochodząca z Mauritiusa, obecnie prowadząca swoją radiową audycję w brytyjskim JazzFM.

*****

Tomasz Bura – polski pianista jazzowy i kompozytor mieszkający w Londynie, zyskujący uznanie na europejskiej scenie. Jego styl muzyczny otworzył mu drogę do renomowanych miejsc, m.in. Ronnie Scott’s, Jazz à Vienne i London Jazz Festival. Tomasz miał również okazję występować na popularnych platformach, takich jak BBC, TSF Jazz, Jazz FM czy MTV Brand New.

Jego pasja do twórczości muzycznej zaowocowała wieloma osiągnięciami. Koncertował w różnych częściach Europy i Afryki, występując na renomowanych festiwalach muzycznych. W 2015 roku wydał swoją pierwszą solową płytę fortepianową “Ritual“, która została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i słuchaczy, podkreślając jego wyjątkowe umiejętności techniczne i dojrzałość artystyczną.

W 2021 roku Tomasz podpisał kontrakt muzyczny z Position Music, znaczącą wytwórnią z Los Angeles specjalizującą się w muzyce filmowej. Ta współpraca pozwoliła mu rozwijać swoje umiejętności kompozytorskie i prezentować swoją twórczość na międzynarodowej scenie. Pracował z cenionymi muzykami, takimi jak Guthrie Govan, Mark Mondesir, Etienne Mbappe, Harvey Mason, Laurence Cottle i wieloma innymi poszerzając swoje artystyczne horyzonty. Jego muzyka znalazła uznanie wśród słuchaczy w wielu krajach.

Album EP “Astera” dostępny jest w serwisach cyfrowych.

 

fot. Leon Barker photography

 

 

Leave a Reply