Monika Szostak z przebojowym utworem “Nie ma mnie dla Ciebie”! [RECENZJA]

“Nie ma mnie dla Ciebie” to premierowy singiel Moniki Szostak. Wokalistka, która wystąpiła w II edycji The Voice of Poland, powraca z przebojowym utworem, kryjącym w sobie głębszy przekaz.

Nie ma mnie dla Ciebie” to propozycja wpisująca się w ramy współczesnego popu. Warto zwrócić uwagę na świetną realizację, która sprawia, że całość nie trąci przeciętniactwem czy trywialnością. Dzięki temu utworowi Monika Szostak mogła w pełni pokazać, co jest dla niej ważne w takiej przestrzeni artystycznej, wykraczającej poza oczywiste ramy gatunku. Zapewne to efekt współpracy wokalistki z producentem – Austee Fox’em, który nadał tej propozycji świeżego wydźwięku i lekkości, co przy okazji potwierdza, że jej rozrywkowy charakter nie jest osadzony do końca w określonym stylu.

fot. materiały prasowe

Dlatego nie jest to typowo radiowy singiel, choć jego łatwość odbioru doskonale pasuje także do rozgłośni radiowych, które będą miały wpływ na to, co zostanie tegorocznym przebojem lata. Na pewno jest to piosenka z dużym potencjałem, łącząca przystępność z czymś bardziej wyszukanym. Monika ma jasny, całkiem nośny, a przede wszystkim charakterystyczny wokal, co sprawia, że dzięki jej interpretacji utwór staje się jeszcze bardziej angażujący.

Choć pozytywny vibe i ciepłe brzmienie są fundamentem tego kawałka, to należy zaznaczyć, że tekst (Tomasz Kulik, Monika Szostak) skrywa w sobie głębsze przesłanie. I nawet jeśli oryginalność nie jest jego mocną stroną, to słowa mają dużą komunikatywność, co przy tego rodzaju piosenkach jest niezwykle istotne. Na pewno singiel “Nie ma mnie dla Ciebie” kształtuje w jakiś sposób zainteresowania muzyczne artystki i pokazuje drogę, którą Monika chce podążać. Podsumowując, to całkiem udany utwór będący frapującym efektem poszukiwań wokalistki, co miejmy nadzieję, zaowocuje w przyszłości czymś jeszcze bardziej interesującym.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór “Nie ma mnie dla Ciebie” to gorzkie słowa o słodkim zabarwieniu, ale kończące się happy’endem. Gorzka historia, która przedstawia toksyczną relację, miłość/przyjaźń pozornie bliskich sobie osób. Pozornie, ponieważ jedna z nich chce prawdziwego zaangażowania i uczucia, ale dla drugiej, niedojrzałej osoby jest to swojego rodzaju “gra” i zabawa uczuciami. Ciągłe niezdecydowanie i niestabilność emocjonalna relacji doprowadza nas do poważnych przemyśleń i powiedzenia kategorycznego STOP. Dosyć poświęcania siebie i swojego życia, dla kogoś kto nie wie czego chce i nie docenia tego kim jesteśmy.

Słodkie zabarwienie, to muzyka i teledysk, które nadają utworowi lekkości oraz wakacyjnego vibe’u.

Chcę, żeby utwór „Nie ma mnie dla ciebie” dodał siły każdej kobiecie, która znalazła się w takiej sytuacji. Często wydaje nam się, że to koniec świata i nie znajdziemy szczęścia, podczas gdy to szczęście mamy w sobie! Dzięki takim trudnym doświadczeniom mamy szansę zawalczyć i poznać prawdziwą siebie, pokochać nasze prawdziwe JA i docenić to jakimi pięknymi istotami jesteśmy. Przesłaniem tego utworu jest to aby znaleźć w sobie odwagę i powiedzieć stop toksycznej relacji, która działa na nas destrukcyjnie, zabiera radość, powoduje wahania nastroju, strach przed odrzuceniem. – Monika Szostak

*****

Monika Szostak śpiewa odkąd pamięta. To zawsze była jej największa pasja, ale dopiero w wieku 11 lat świadomie zaczęła uczyć się emisji głosu na profesjonalnych lekcjach śpiewu.  W wieku 16 lat wzięła udział w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, w którym pod okiem trenerki Patrycji Markowskiej szkoliła swój warsztat wokalny oraz nabyła nowe umiejętności sceniczne. Swoją przygodę z programem zakończyła na etapie nokautów. Wokalistka jest także absolwentką Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie na wydziale instrumentalnym – pianino. Rozwijała się także w grupie wokalno- aktorskiej Teatru Buffo. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych na szczeblach niższych, jak i ogólnokrajowych czy międzynarodowych.

W 2021 roku zadebiutowała na scenie Polskiego Radia Trójka w koncercie pt. “Późni wnukowie śpiewają Norwida” zorganizowanego przez Fundację “Sztafeta” z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Aranżację piosenki do wiersza poety “W Weronie” stworzyła we współpracy z pianistą Grzegorzem Kasperczykiem. Później z tym samym koncertem w nieco okrojonym składzie wystąpiła w Kancelarii Premiera z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obecnie szkoli swoja technikę wokalną pod okiem Agaty Wrońskiej oraz intensywnie pracuje nad swoim autorskim materiałem.

Słuchaj utworu “Nie ma mnie dla Ciebie” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/MonikaSzostakNieMaMnie

 

Leave a Reply