Wojtek Mazolewski z albumem “Yugen 2”. Posłuchaj utworu “Nagi” z Belą Komoszyńską i Halszką

“Nagi” to kolejna odsłona autorskiego albumu Wojtka Mazolewskiego “Yugen 2 – Jestem“, który ukazał się 2 czerwca. W utworze gościnnie pojawiły się Bela Komoszyńska i Joanna Halszka Sokołowska.

“Nagi” to utwór o miłości, o szczęściu, o nadziei… O uczuciach po prostu. Nagość, czyli prawda – szczera bez ubarwień, interpretacji. To w warstwie tekstowej, a muzycznie – prostota i piękno. Tylko i aż – gitara perkusja i klawisze, w nienachalny sposób towarzyszą utworowi. Wokalnie natomiast Halszka wraz z Belą Komoszyńską dodają przestrzeni i powietrza.

fot. materiały prasowe

“Yugen 2 – Jestem” to kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego. Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami Szczyl, Bela Komoszyńska,  Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude, Pola Atmańska i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy.

Yugen to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. To powiew wolności. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne  i duchowe.

Brzmienia lat 60/70. i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin zostało tu skrzyżowane z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hey, Pogodno czy Mroza.

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli YUGEN 2.

Wojtek Mazolewski – instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud. Artysta przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

 

Leave a Reply