Letnie Brzmienia 2023. Utwór “Cudowne lata” już dostępny!

23 czerwca rusza wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule – dwudniowego festiwalu “Letnie Brzmienia 2023”. Pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej wokalistki biorące udział w projekcie połączyły siły w utworze “Cudowne lata”, który promuje to wydarzenie.

Line-up czwartej odsłony wydarzenia wypełnią solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

fot. Hubert Grygielewicz

Utwór promujący projekt BABIE LATO łączy 5 wokalnych i artystycznych, czasem odmiennych  kobiecych światów i sięga do konwencji, która nawiązuje stylistyką do tradycji żywego funkowego grania, królującego w latach 70-tych.

Utwór autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego to piosenka pełna energii, która zaraża optymizmem i skłania do refleksji o naszych ciągłych oczekiwaniach wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem? Słowa niosą przekaz, że jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający.

Wokalistki reprezentują różne dekady i stylistyki, które na swój sposób są wyjątkowe. Czekając na cudowne lata, możemy nie zauważyć, że tym, co najbardziej się liczy, jest odgrywanie głównej roli w swoim własnym życiu, radość z tego, co tu i teraz, łapanie chwil, bo wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi. „Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Powiem szczerze, choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy!” – dodaje Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków zaproszonych do projektu, w którym oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

 

fot. materiały prasowe

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. W wakacje będziemy mogli się zobaczyć i usłyszeć w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

Line-up wydarzenia powiększa się o jeszcze jeden koncert Mroza, czyli weterana wydarzenia i triumfatora tegorocznej gali Fryderyków (zdobył pięć statuetek). Artysta wystąpi w Gdańsku, Daria ze Śląska i Faustyna Maciejczuk pojawią się w Poznaniu, a duet Smolik // Kev Fox w Warszawie.

Przypomnijmy, że podczas Santander Letnie Brzmienia zagra człowiek orkiestra – Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Oczywiście nie mogło zabraknąć też niekwestionowanej królowej dystansu i mistrzyni słowa – Nosowskiej.

Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną międzypokoleniowego projektu BABIE LATO, gromadzącego na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych, w tym roku objęła Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy: Bovską, Margaret, Zalię i Mery Spolsky, które są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu.

Wokalistki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach.

Szczerze ucieszy się fanbase Brodki, której ostatni album “Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska, o czym najlepiej świadczą Fryderyki w kategoriach „Album roku – alternatywa” i „Teledysk roku”. Na scenach Santander Letnie Brzmienia wystąpi jeszcze troje laureatów najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w naszym kraju. Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia. Latem będzie można też usłyszeć Kaśkę Sochacką – zdobywczynię nagrody w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie” wspólnie z projektem Albo Inaczej – oraz Szczyla, wyróżnionego razem z Magierą za najlepszy album hip-hop.

Festiwalowe sceny wypełnią też koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: Natalia Przybysz, LemON, Rosalie., Rubens, ARS LATRANS Orchestra, Bartek Królik, duet Karaś/Rogucki, Arek Kłusowski, The Dumplings, Tynsky, Natalia Szroeder, Paula Roma, WaluśKraksaKryzys, Kacperczyk, Jucho i IGNACY.

Harmonogram Letniego Brzmienia 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

 

 

Leave a Reply