Gypsy and the Acid Queen i jego porywający album “Wyspy”!

Gypsy and the Acid Queen powraca w znakomitej formie. Artysta nie tak dawno zaprezentował nowy album zatytułowany “Wyspy”.

Gypsy and the Acid Queen to pseudonim artystyczny Kuby Jaworskiego, wokalisty, multiinstrumentalisty, producenta i songwritera z Krakowa.

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy Gypsy. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno-bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata.

fot. Zuzanna Kruczek

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival, czy City Sounds Showcase we Wrocławiu. W maju 2016 roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany „Gypsy and the Acid Queen”. W samym 2019 roku na platformie Spotify piosenki Gypsiego zostały odtworzone ponad 400 000 razy, a single „W taką noc jak ta” i „Kiedy szumią wierzby” trafiły na największe polskie playlisty (m.in. Alternatywna Polska). Jego koncerty to podróż przez gatunki – od songwriterskich ballad, elektronicznych czy wręcz tanecznych brzmień po gitarowe riffy. Na koncie ma także płytę “Dni miłości / Noce cudów” oraz EP “Ultrafiolet” z 2021 roku. Kuba jest także częścią wyjątkowego projektu – ARS LATRANS. “Album “Wyspy” to jego kolejny rozdział w wyjątkowo bogatym życiu artystycznym.

*****

Gypsy and the Acid Queen koncertuje obecnie w składzie: Nikodem Dybiński (instrumenty klawiszowe), Jakub Wojtas (gitara), Piotr Wykurz (perkusja) i Krzysztof Pikuła (bas).

Album “Wyspy” dostępny jest w serwisach cyfrowych.

 

fot. okładka płyty

4 odpowiedzi na “Gypsy and the Acid Queen i jego porywający album “Wyspy”!”

Leave a Reply