Patty w zupełnie nowej odsłonie. Nowy singiel “Kiedyś odnajdę” już dostępny!

Blisko pięć lat trzeba było czekać na nowy utwór Patty. Artystka zaprezentowała niedawno swój najnowszy singiel pt. „Kiedyś odnajdę”.

To prawdziwa gratka dla każdego, kto towarzyszy Patty od początku jej kariery, bowiem w „Kiedyś odnajdę” usłyszeć można kontynuację historii, opowiedzianej przez piosenkarkę w przeboju „(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas”.

fot. materiały prasowe

To historia, która nie kończy się happy endem… Tuż po sukcesie piosenki «(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas» postanowiłam napisać kontynuację tego, co wydarzyło się w moim życiu. Wybaczyłam zdradę, sądząc, że zaufanie i szacunek zostaną odbudowane. Niestety tak się nie stało, a wszystko to, w co tak mocno wierzyłam, rozpadło się szybciej niż myślałam. O tym właśnie jest ta ballada. O wybaczeniu krzywdy, o nadziei i miłości, których już nie ma. Oddaję w Wasze ręce tę osobistą melodię i tekst” – mówi Patty.

„Kiedyś odnajdę” jest drugim, po świątecznej kompozycji „Magiczny czas” z grudnia ub.r. premierowym utworem Patty, wydanym od momentu opublikowania singla „Siódme niebo” (sierpień 2018).

*****

Patty, a właściwie Patrycja Dłutkiewicz-Workowska pochodzi z Łodzi, jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Zadebiutowała w grudniu 2012 roku singlem „(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas”, który z miejsca stał się ogromnym hitem Internetu i stacji radiowych. Zrealizowany do niego teledysk, do dziś obejrzano ponad 55 mln razy (#1 na polskim VEVO w 2013 roku).

Dzięki „(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas” Patty, obok Eweliny Lisowskiej, Juli, Honoraty Skarbek i Natalii Szroeder była najpopularniejszą artystką młodego pokolenia w pierwszej połowie lat 2010.

15 października 2013 roku na półki sklepów muzycznych trafił jej debiutancki album zatytułowany „Już zmrok”. Z początkiem 2016 roku płyta uzyskała status ZŁOTEJ, sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. To z niej pochodzą takie nagrania jak: „Dość mam kłamstw”, „Mów co chcesz”, „Krzyk” czy „Zaufaj mi”.

Przez ostatnią dekadę, Patty zagrała kilkanaście koncertów, występowała w programach telewizyjnych, brała udział w historycznym wydarzeniu „Artyści przeciw nienawiści”, którego pomysłodawczynią była Doda, wyszła za mąż, a także została mamą.

Rok 2023 będzie obfity w nowości, co z pewnością ucieszy jej najwierniejszych słuchaczy.

*****

„Kiedyś odnajdę” dostępne jest już we wszystkich serwisach streamingowych, natomiast klip zobaczyć można na oficjalnym kanale YouTube PattyTV: https://emuzeme.ffm.to/pattykiedysodnajde

 

fot. okładka singla

Leave a Reply