Karolina Tuz z surrealistycznym utworem “Krzesło”

Karolina Tuz zaprezentowała nowy mini album zatytułowany “Krzesło i inne planety”, który zapowiada jej drugą płytę. Singlem promującym to wydarzenie został utwór “Krzesło”.

fot. materiały prasowe

Karolina Tuz to wokalistka, ale także multiinstrumentalistka, samodzielnie pisząca, nagrywająca i produkująca własną muzykę. Utwory komponuje, przykładając ogromną wagę do tekstu. Jej muzyczne wykształcenie oraz duże doświadczenie sceniczne pozwalają na swobodne poruszanie się w bardzo szerokim spektrum stylistyk – od delikatnych brzmień, poprzez etno-folk po wręcz rockową energię. Śpiew uzupełniają muzyczne dialogi między instrumentalistami, którzy rozumieją się… bez słów!

*****

Piosenki Karoliny Tuz były prezentowane w rozgłośniach radiowych w całej Polsce, m.in. w audycji „Markomania” Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce. Muzycy koncertowali w różnych zakątkach kraju, w tym roku już m.in. we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim i w Gdańsku.

Jak opowiedzieć o piosenkach Karoliny? To muzyka, którą trudno opisać słowami. Być może najwłaściwszym określeniem będzie dla niej „progresywny pop”. Głos o bardzo dużej skali i możliwościach unosi się wysoko nad rozbudowanymi przestrzeniami instrumentalnymi, pełnymi zaskakujących zwrotów harmonicznych i dynamicznych. Karolina śmiało podąża muzyczną ścieżka, którą wcześniej kroczyli Freddie Mercury, Kate Bush czy Tori Amos, przekraczając granice gatunków i konwencji, a przy tym – nieźle się bawiąc.

*****

Krążek “Krzesło i inne planety” zapowiada drugą płytę Karoliny Tuz. Pierwsza – “Pola lawendowe” ukazała się nakładem wydawnictwa Luna Music. Na wspomnianej EPce znalazło się pięć utworów, w tym właśnie singiel “Krzesło“, który wiosną 2023 doczekał się teledysku.

Zapraszam do wysłuchania “Krzesła” – nieco surrealistycznej opowieści o… krześle, które zapragnęło czegoś niemożliwego – być jak człowiek. Nasze marzenia też są czasami nieosiągalne… Jedno z moich marzeń się spełniło, wraz z ekipą wspaniałych ludzi nagraliśmy “Krzesło” i klip do piosenki. Karolina Tuz

Słuchaj singla “Krzesło” w serwisie Spotify.

 

 

Leave a Reply