Strange z przejmującym utworem “Nie płacz Ukraino”

Dwa lata po premierze płyty „Druga strona duszy”, muzycy beskidzkiej formacji Strange weszli do studia by zarejestrować dwie nowe piosenki. Jedną z nich jest niezwykły utwór “Nie płacz Ukraino”.

Efektem wiosennej sesji Strange są dwa zupełnie różne utwory. Chwytająca za serce ballada „Nie płacz Ukraino” oraz doskonale sprawdzająca się na koncertach, pop-rockowa kompozycja, którą poznamy wkrótce.

fot. materiały prasowe

„Tekst do „Ukrainy” napisałem w jedną noc, leżąc na materacu, na podłodze jednej z klas podstawówki w Lubyczy, gdzie mieścił się punkt recepcyjny, w którym dawaliśmy ludziom jeść. Wyobraź sobie, że jesteś po kilkunastu godzinach ciężkiej fizycznej harówy w koszmarnym zimnie, kładziesz się by się zagrzać i odpocząć trzy, może cztery godziny, a emocje nie dają Ci zasnąć. Gdy słyszysz tyle historii kobiet i dzieci uciekających z piekła wojny, które na zawsze pozostaną w twojej pamięci, o spokojnym śnie możesz zapomnieć. A potem musisz wsiąść w samochód, przejechać kilkaset kilometrów i wrócić do codziennych obowiązków. To był mentalny rollecoaster.” – jak informuje lider zespołu Strange – Artur Kupczyk

Realizatorem nagrań jest kompozytor i pianista Piotr Kominek, znany między innymi ze współpracy z Budką Suflera, Robertem Chojnackim, Kasią Kowalską czy Mietkiem Szcześniakiem.

*****

Strange to projekt muzyczny z beskidzkiej Trójwsi. Łączą gatunki, grają akustycznie i elektrycznie głównie własne kompozycje, ale na koncertach nie omijają klasyki bluesa czy rocka.

Strange to autorski mix popu z bluesem, rockiem, soulem, a nawet jazzem połączony z radością grania i wyrażania siebie przez muzykę, który zrodził się w głowie Artura – lidera zespołu w 2014 roku. Po 5 latach, wydanej EP-ce i kilku singlach okraszonych teledyskami, oraz zmianach personalnych w końcu skrystalizował się skład zespołu, który nagrał pierwszy pełnoprawny album.

*****

Autorem tekstów i muzyki do obu nowych utworów jest lider formacji Artur Kupczyk, a materiał zarejestrowano w składzie:

Artur Kupczyk – gitary, śpiew

Edyta Mojeścik – śpiew

Witold Niemczyk – gitary

Wojciech Ficek – instrumenty klawiszowe

Martin Wałach – gitara basowa

Piotr Kohut – perkusja i instrumenty perkusyjne

 

fot. okładka singla

2 odpowiedzi na “Strange z przejmującym utworem “Nie płacz Ukraino””

Leave a Reply